Dua Lipa zagra na Open'er Festival 2024! Oby nie było lipy z pogodą, jak w zeszłym roku

Kończy się rok, a więc zaczynają się ogłoszenia na przyszłoroczne festiwale muzyczne. Swojego asa w rękawie jako pierwszy postanowił pokazać Open'er Festival, który ogłosił pierwszą headlinerkę przyszłorocznej edycji - Duę Lipę! Artystka miała wystąpić już w 2022 roku na lotnisku w Kosakowie, ale wówczas plany pokrzyżowała pogoda i impreza musiała zostać przerwana.

Dua Lipa to pochodząca z Kosowa jedna z największych gwiazd muzyki pop młodego pokolenia. W 2016 roku podbiła rodzime stacje radiowe singlem "Be The One" i od tej pory dosłownie każdy jej singiel zyskuje miano hitu. W wakacje na listach przebojów królował utwór "Dance The Night", który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu Grety Gerwig "Barbie".

Więcej ciekawych artykułów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Album muzyczny, którego mógłbyś słuchać do końca życia to? [SONDA]

Jak dotąd wokalistka wystąpiła w Polsce dwa razy, a trzeci koncert, który miał się odbyć na zeszłorocznej edycji Open’era, został odwołany ze względu na złe warunki atmosferyczne. Uczestnicy imprezy musieli niezwłocznie się ewakuować, a organizatorzy festiwalu podkreślali, że Dua Lipa jeszcze na Open’erze wystąpi. To samo zresztą napisała wokalistka, która obiecała jak najszybszy powrót do Polski.

Jeśli w 2024 roku się znowu nie uda, to jest jeszcze jedna szansa. W końcu "do trzech razy sztuka"

Teraz można śmiało powiedzieć, że słowa stały się ciałem, ponieważ wokalistka właśnie została ogłoszona jako pierwsza headlinerka największego festiwalu muzycznego w Polsce. Dua Lipa wystąpi drugiego dnia imprezy, czyli w czwartek 4 lipca 2024 roku, na Orange Main Stage.

Całkiem możliwe, że do tego czasu uda jej się dokończyć pracę nad nowym materiałem, który współtworzy m.in. z Kevinem Parkerem, który jest twórcą projektu Tame Impala. W ostatni piątek premierę miał najnowszy singiel, "Haudini", którego Parker był właśnie współproducentem.

 

Kilka tygodni temu artystka w rozmowie z "New York Times Magazine" zdradziła, że jej nadchodzące wydawnictwo będzie kompletnie inne od poprzednich, a towarzyszyć mu będzie klimat lat 70. i psychodelia. Stwierdziła, że płyta powstaje z inspiracji dwoma albumami - "Ray of Light" Madonny z 1998 roku oraz "Currents" wyżej wspomnianego już projektu Tame Impala z 2015 roku.

Więcej o: