To najpopularniejsze weselne przeboje. Gorzej wybrać chyba nie można było

Co nowego w "POPkulturze"? W najświeższym odcinku zaglądamy do kin, a także na sale weselne.

Koniec listopada to kilka dużych premier kinowych. Już jutro na ekrany wchodzą "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" w reżyserii Francisa Lawrence'a, a za tydzień w repertuarze pojawi się "Napoleon" Ridleya Scotta. To jednak nie jedyne filmy, które zwróciły naszą uwagę. Zobaczcie odcinek:

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Jeszcze więcej weselnych przebojów? Bardzo proszę

A jeśli o piosenkach weselnych z nietrafionymi tekstami mowa, co tam jeszcze znajdziemy? Na przykład utwory takie jak "Ona czuje we mnie piniądz" czy "Mniej niż zero". Jest też jeszcze jedna propozycja z repertuaru Maryli Rodowicz - to "Szparka sekretarka", która jeśli już, jest bardziej piosenką rozwodową. A jeśli dośpiewamy do końca wers refrenu "Tak bardzo się starałem" od Czerwonych Gitar, usłyszymy "a ty teraz nie chcesz mnie". Śpiewający ją zdecydowanie jest zakochany, ale bez wzajemności i chce usłyszeć o powodach takiego stanu rzeczy.

Z kolei "Czerwone korale" od Brathanków też się często pojawiają w repertuarze kapel weselnych, a jest to tekst o tym, że chłopak dziewczynę zbałamucił, a potem porzucił. Ta jednak postanawia się tym nie przejmować i przyjąć ten sam schemat zachowań co okrutny podrywacz. O żadnym "aż do śmierci" nie może być tu mowy. 

Na końcu odcinka zamieściliśmy natomiast fragment rozmowy Bartosza Pańczyka z serwisu Plotek.pl z Radosławem Liszewskim z zespołu Weekend. Jeśli chcecie zobaczyć więcej rozmów z ludźmi związanymi z muzyką, zaglądajcie i na Plotka, i oczywiście na kultura.gazeta.pl. Przykład? Nasz ostatni wywiad z Darią Zawiałow - tutaj

Więcej o: