Najpierw wchodzi Fronczewski, a potem... Takiego singla będzie zazdrościć Panu Kleksowi każda bajka!

IGO, Kaśka Sochacka, Mrozu, Artur Rojek, Brodka, Ralph Kaminski, Bedoes 2115 i Sokół, we współpracy z Hotelem Torino, stworzyli energetyczną, przebojową i zaskakującą wersję legendarnej piosenki "Witajcie w naszej bajce".

"Całkiem Nowa Bajka" to drugi singiel zapowiadający album ze ścieżką dźwiękową do pierwszej części trylogii "Akademia Pana Kleksa". - To jest sentymentalna podróż. Oglądałem wszystkie części Pana Kleksa. Miałem też, co istotne, ścieżkę dźwiękową na winylu, więc tych wszystkich legendarnych już piosenek słuchałem na gramofonie. Jestem też na ścieżce nowego Pana Kleksa. Dla mnie to jest coś świetnego, szczególnie że tutaj zebraliśmy naprawdę znakomitych artystów - mówi Mrozu.

Zobacz wideo Małgorzata Ostrowska zniszczy wam tym wyznaniem dzieciństwo. Chodzi o kulisy "Akademii Pana Kleksa"

IGO, Sochacka, Mrozu, Rojek, Brodka, Ralph Kaminski, Bedoes i Sokół w "Całkiem Nowej Bajce" pana Kleksa

Podobnego zdania jest Artur Rojek, dla którego ten projekt jest świetną przygodą. - Widzę, że biorę udział w czymś pieczołowicie przygotowanym, z dużą wyobraźnią, jakością, z fajnymi gośćmi - komentuje Artur Rojek. Igo, po otrzymaniu zaproszenia do projektu, nie zastanawiał się nawet sekundy. - To legendarny film, opowieść, nasze dziedzictwo - podkreśla artysta.

Sentyment artystów do niezwykłej bajki sprzed 40 lat słychać w ich pełnym nieoczywistych rozwiązań singlu. Muzycy stworzyli nowoczesny hit, który wpisuje się w trendy i bez problemu mógłby zostać hymnem bijącego rekordy popularności Męskiego Grania. Jednocześnie zachowali szacunek do oryginału. Szczególnie wzrusza tutaj nowy tekst utworu, który bazuje na tym, co napisał Jan Brzechwa, jednak jest mniej naiwny i infantylny. Dobitnie przypomina, że wszyscy chcielibyśmy żyć w wymarzonym świecie pozbawionym bólu i trosk, które znają przecież też ci najmłodsi, główni odbiorcy bajek. Jednocześnie daje nadzieje, że z odrobiną wysiłku możemy taki świat stworzyć lub przynajmniej, że warto próbować.

Singlowi towarzyszy wyjątkowy klip z udziałem wszystkich Artystów oraz… Piotra Fronczewskiego, który 40 lat temu stworzył niezapomnianą kreację Ambrożego Kleksa, a dzisiaj zaprasza słuchaczy do zapoznania się z nową wersją magicznego świata. To ważna premiera także ze względu na jej wymiar społeczny. Wszystkie przychody uzyskane z dystrybucji utworu "Całkiem Nowa Bajka" zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Fundacji One Day. 

 

Akademia Pana Kleksa to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Premiera filmu została zaplanowana na 5 stycznia 2024 roku. 

Akademia Pana Kleksa na żywo. Koncerty odbędą się na największych halach w Polsce

Dodatkowo w lutym rusza Akademia Pana Kleksa na żywo. Bajkowe i porywające multimedialne koncerty z udziałem wyjątkowych gości odbędą się w największych halach w Polsce. Wydarzenia zagoszczą do Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Trójmieście, Krakowie i Katowicach. Koncertowa odsłona przygód Pana Kleksa i jego kolorowej, bajkowej Akademii, to duża porcja zabawy i edukacji dla całej rodziny, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Magiczna i angażująca opowieść o nieograniczonych możliwościach zwłaszcza dziecięcej wyobraźni, zrealizowana w wyjątkowej i zapierającej dech w piersiach formule. Bilety na wydarzenie można znaleźć już na stronie ebilet.pl.

Więcej o: