Molestowanie na koncercie w Radomiu. Wokalistka nie kryje oburzenia. "Mam tego dość"

Wokalistka duetu Atlvnta poinformowała w mediach społecznościowych o molestowaniu, którego doświadczyła podczas sobotniego koncertu w Radomiu. Kasia Golomska wyraziła swój sprzeciw wobec seksualizacji i uprzedmiotowiania kobiecego ciała. "Mogę wyglądać, jak chcę, mogę wychodzić na scenę naga i to absolutnie nie daje nikomu żadnego prawa do dotykania mnie bez mojej zgody" - czytamy we fragmencie oświadczenia.

Kasia Golomska, członkini duetu Atlvnta, zamieściła w mediach społecznościowych oświadczenie związane z wydarzeniami, do których doszło podczas sobotniego koncertu w Radomiu. Nieznany artystce mężczyzna wtargnął na scenę, a następnie "klepnął" ją w pośladek. Uczynił to bez jej wiedzy i zgody, co wokalistka potraktowała jako napaść na tle seksualnym.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Wokalistka padła ofiarą molestowania. Teraz wydała oświadczenie

W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych wyraźnie sprzeciwiła się seksualizacji oraz uprzedmiatawianiu kobiet.

"Moja nietykalność cielesna została mi odebrana przez osobę, która pod żadnym pozorem nie powinna znaleźć się na scenie. Zostałam klepnięta w tyłek przez zupełnie obcego mężczyznę. Na scenie. Podczas własnego koncertu. Do teraz nie mogę uwierzyć, że to się naprawdę wydarzyło... Sytuacja, która wydarzyła się w Radomiu to książkowy przykład, kiedy mój strój i moje ciało, traktowane są jako otwarte zaproszenie, jako własność wspólna. Odsłonięte ciało mnie nie uprzedmiotawia. Uprzedmiotawia mnie osoba, która w ten sposób o mnie myśli. Mogę wyglądać, jak chce, mogę wychodzić na scenę naga i to absolutnie nie daje nikomu żadnego prawa do dotykania mnie bez mojej zgody" - pisze Kasia Golomska.

Członkini duetu Atlvnta podkreśliła również, że każda kobieta zasługuje na szacunek niezależnie od tego, jakie nosi ubrania. Odkryte ciało nie jest natomiast równoznaczne z przyzwoleniem na dokonanie zabronionego czynu.

"Wartość kobiety jest mierzona na podstawie tego, czy z jednej strony jest wystarczająco kobieca i atrakcyjna, ale z drugiej strony czy nie używa swojego ciała w zbyt mocny sposób... Moje ciało nie jest zaproszeniem. Moje ubranie nie jest zaproszeniem. Moja ekspresja nie jest zaproszeniem. Moje ciało jest tylko moje" - zakończyła.

 

Potrzebujesz pomocy?

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Jeżeli jesteś ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc np. do Poradni Telefonicznej "Niebieska Linia" - 22 668 70 00 (7 dni w tygodniu, w godzinach 8-20) lub na całodobowy telefon interwencyjny Centrum Praw Kobiet - 600 070 717.

Więcej o: