Oszibarack i Pudło ponad podziałami. Polscy wykonawcy na Burn Selector Festivalu

Catz N Dogz, Kamp! i specjalny projekt wrocławskich muzyków Dog Trot and The Mushroom Band będą reprezentować polskich artystów na tegorocznej edycji Burn Selector Festivalu w Krakowie.

Popularna w kraju nad Wisłą grupa Oszibarack oraz Igor Pudło (połowa duetu Skalpel) połączą siły i zaprezentują się pod nowym szyldem - Dog Trot and The Mushroom Band. Podczas krakowskiego koncertu po raz pierwszy przedstawią wspólne kompozycje oraz premierowe utwory z nadchodzących regularnych płyt muzyków.

 

Kolejnym gościem (już stałym tego festiwalu) będzie Catz N Dogz. Ich ubiegłoroczny album "Escape From Zoo" zebrał pozytywne recenzje i wzbudził zainteresowanie polskiej publiczności. Muzyka formacji to połączenie różnych klubowych gatunków: od tech-house i deep-house, przez minimal, po klasyczne electro. Na Burn Selector Festivalu towarzyszyć im będzie wokal Frederika Nnaji, przedstawiciela niemieckiej sceny elektronicznej.

Polaków reprezentować będzie też Kamp!, jeden z głośniejszych rodzimych debiutantów na scenie elektronicznej. Nieźle radzą sobie nie tylko w naszym kraju - w ciągu ostatnich kilku miesięcy Kamp! zagrał m.in. na festiwalu Culture Collide w Los Angeles oraz SXSW w Austin. I to wszystko przed długogrającym debiutem. Premierowych kawałków z tego ostatniego można się spodziewać w Krakowie.

Listę rodzimych wykonawców uzupełniają jeszcze Rebeka, czyli duet tworzony przez Iwonę Skwarek i Bartka Szczęsnego określany jako "chińskie techno z komunijnego keyboardu" (głównie za sprawą połączenia brzmienia zabawkowego klawisza Casio z syntezatorami i gitarami), solowy koncert Bartka Szczęsnego (połączenie house'u z nu-disco i electro), Last Blush (zdaniem krytyków: chillwave, witch-house'u, zdaniem zespołu: wczesna szkoła trip-hopu i downtempo) oraz warszawski Rubber Dots (współczesna odmiana electro-popu).

Burn Selector Festival odbędzie się w dniach 3-4 czerwca na krakowskich Błoniach. Dotychczas swój udział na imprezie zapowiedzieli: La Roux, Crystal Castles, Klaxons, Hercules and Love Affair, The Orb, Does It Offend You, Yeah?, Fenech-Soler, Logo, Ladytron, Katy B i SebastiAn. Bilety jednodniowe kosztują 150 zł, karnety 210 zł.

Więcej o: