Święto alternatywy w starej kopalni. Tauron Nowa Muzyka na koniec lata w Katowicach

Travis Stewart, współautor ścieżki dźwiękowej do ?Czarnego łabędzia? Aronofsky'ego, ikona eksperymentalnego rocka - Battles i grupa Lamb z nową płytą. A do tego postindustrialne przestrzenie byłej kopalni w Katowicach. Pod koniec sierpnia wystartuje kolejna edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Katowicka impreza to kolejny dowód na to, że brzmienia w rodzimych mediach właściwie nieobecne, mogą się pochwalić wierną i całkiem liczną publicznością. Nowa Muzyka od lat stawia na to, co na współczesnej scenie alternatywnej najlepsze - od elektroniki i tanecznych rytmów, przez jazz, po rockowe brzmienia. To na tej imprezie występowali, często po raz pierwszy w Polsce, m.in. Autechre, DJ Krush, Prefuse 73, Jamie Lidell, Amon Tobin, Flying Lotus, Battles, Bonobo i Fever Ray. Ważnym elementem festiwalu jest też jego oprawa - koncerty odbywają się tu w postindustrialnych kopalnianych przestrzeniach.

Wydarzenie szybko stało się rozpoznawalną marką - regularnie przyciąga wielotysięczną publiczność, a rok temu zostało okrzyknięte najlepszym małym europejskim festiwalem w ramach przyznawanych co roku European Festival Awards.

W tym roku głównymi bohaterami Nowej Muzyki będą m.in. zespół Battles, reprezentanci amerykańskiego eksperymentalnego rocka w nowym składzie, zespół Lamb z materiałem ze swojej nowej płyty, a także Machinedrum, czyli projekt Travisa Stewarta, który zasłynął m.in. udziałem na ścieżce dźwiękowej do oscarowego filmu "Czarny łabędź" Darrena Aronofsky'ego.

Swój udział potwierdzili jeszcze m.in. Modeselektor, Apparat Band Live, Gold Panda, Body Bill, FaltyDL, Bonaparte Circus Show, Lorn, Mary Anne Hobbs, Pearson Sound Aka Ramadanman, Emika, Walls, Boxcutter i Darkstar.

 

Festiwal Tauron Nowa Muzyka odbędzie się tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia na terenie byłej kopalni Katowice. Na rozgrzewkę - podczas imprezy Before Tauron Nowa Muzyka - zagra grupa Stateless. 10 czerwca w katowickiej Hipnozie, dzień później w warszawskim klubie Powiększenie.

Katowice, 25-28 sierpnia.

Przypominamy, że jeszcze tylko do końca maja cena karnetów wynosi:

- karnet 2 dniowy: 120 zł

- karnet 3 dniowy: 140 zł

Od 01.06. do 31.07 karnety będzie można nabyć w cenach:

- karnet 2 dniowy - 130 z

- karnet 3 dniowy - 150 zł

Więcej na: www.festiwalnowamuzyka.pl

Więcej o: