Fight Club 2? Już w maju przyszłego roku. Ale tym razem nie będzie to ani książka, ani film

Przez lata Chuck Palahniuk uważał "Fight Club" (w Polsce znany także jako "Podziemny krąg") za zamkniętą historię. Coś się jednak zmieniło, bo dalsze losy Tylera i innych bohaterów powieści poznamy już w maju przyszłego roku.

Kultowa powieść Palahniuka z 1996 roku największy rozgłos zyskała trzy lata później, gdy w kinach pojawiła się jej rewelacyjna ekranizacja wyreżyserowana przez Davida Finchera. Brad Pitt wcielił się w niej w nienawidzącego konsumpcjonizmu Tylera Durdena - to jedna z najbardziej znanych i najlepszych ról w jego karierze.

Fani przez lata pytali o kontynuację, ale Palahniuk pozostawał niewzruszony, twierdząc, że to skończona, zamknięta historia. Zmienił jednak zdanie i rok temu, podczas konwentu Comic Con w Nowym Jorku, ujawnił, że pracuje nad "Fight Clubem 2". Tym razem będzie to nie książka i nie film, lecz komiks.

Minął rok i wreszcie poznaliśmy więcej szczegółów. 10-zeszytowa kontynuacja "Podziemnego kręgu" ukaże się nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics, a za rysunki odpowiadać będzie Cameron Stewart (najbardziej znany z pracy przy "Catwoman"). Premiera zaplanowana jest na maj 2015 roku.

Akcja komiksu dziać się będzie 10 lat po zakończeniu oryginalnego "Fight Clubu", choć nie raz i nie dwa skoczymy także w przeszłość. Małżeństwo głównego bohatera z Marlą Singer stoi pod znakiem zapytania, zabijane przez podmiejską rutynę życia, ale sytuacja odmieni się, gdy ich 9-letni syn zostanie porwany przez Tylera. Palahniuk zapowiada, że dowiemy się więcej na temat pochodzenia tej postaci. - Tyler jest czymś, co być może było wśród nas już od stuleci - mówi. Nie zabraknie także innych bohaterów oryginału.

Co skłoniło autora do powrotu do "Podziemnego kręgu"? W wywiadzie dla USA Today przyznaje, że powieść była krytyką skierowaną "przeciw ojcom", w dużej mierze opartą na własnych doświadczeniach. - Teraz sam mam tyle lat, co mój ojciec, gdy go krytykowałem - tłumaczy autor. - To sprawia, że chcę na wszystko spojrzeć jeszcze raz, z ojcowskiej perspektywy, zobaczyć, czy coś się poprawiło i czemu historia tak bardzo lubi się powtarzać.

Z kolei Cameron Stewart stwierdza, że "Fight Club 2" będzie "tak kontynuacją oryginału, jak komentarzem na temat jego społecznego odbioru".

Więcej szczegółów na temat dalszego ciągu "Podziemnego kręgu" poznamy w czasie Comic Conu w San Diego, który rozpocznie się już w najbliższy czwartek. Na razie wydawnictwo Dark Horse udostępniło jedynie poniższy szkic:

Fight Club 2Fight Club 2 Fot. Dark Horse Comics

Więcej o: