"Umarłem na Gibraltarze": sfinansowano komiks o generale Sikorskim

Na polskim serwisie crowdfundingowym Wspieram.to udało się zebrać 7800 złotych - dzięki tym pieniądzom możliwe będzie wydanie komiksu "Umarłem na Gibraltarze".

Komiks ten opowie o wydarzeniach z 1943 roku, których finałem była do dziś niewyjaśniona do końca śmierć generała Sikorskiego na Gibraltarze. "Naczelny Wódz jest tu postacią drugoplanową", piszą twórcy na Wspieram.to , "a głównymi bohaterami jest dwójka ludzi: polski kurier oraz enigmatyczny agent, który przybywa z Ameryki do Europy w celu wykonania supertajnej misji." Zwiastun komiksu można obejrzeć poniżej:

 

Choć "Umarłem na Gibraltarze" było już prawie gotowe, to do jego wydania potrzebne były dodatkowe pieniądze. W celu ich zebrania twórcy rozpoczęli zbiórkę społecznościową na portalu Wspieram.to. Właśnie udało się przekroczyć próg wymagany do zakończenia jej z sukcesem - 7800 złotych. Kwota ciągnie rośnie. Do końca akcji zostało jeszcze trochę czasu, więc ostateczna suma z pewnością będzie wyższa. Dodatkowe pieniądze pozwolą na bardziej okazałe wydanie komiksu.

Scenarzystą "Umarłem na Gibraltarze" jest Piotr Mańkowski, dziennikarz, redaktor naczelny niedawno reaktywowanego Secret Service. W świecie komiksu debiutował scenariuszem "Mamy dużo czasu" nagrodzonym na konkursie Muzeum Powstania Warszawskiego w 2014 r. Za rysunki odpowiada Tomasz Kleszcz ("Kamień Przeznaczenia"), a kolorystą jest Mariusz Topolski ("Rycerz Ciernistego Krzewu"). Wydawcą jest debiutujący w tej branży Kongres Plan Publishing.

"Umarłem na Gibraltarze" ukaże się w październiku tego roku.

 
Więcej o: