Keith Richards pisze nie tylko przeboje The Rolling Stones. Gitarzysta autorem książki dla dzieci

Keith Richards razem z The Rolling Stones grają na scenach całego świata już ponad 50 lat. Gitarzysta teraz dał się poznać z zupełnie innej strony. Rockman napisał książkę skierowaną do dzieci, współpracował przy niej ze swoją córką. Pojawi się w sklepach już jutro.

Richardsowie wydali książkę zatytułowaną "Gus & Me: The Story of My Granddad and My First Guitar". Członek The Rolling Stones jest autorem tekstu, a jego córka Theodora stworzyła ilustracje. Pozycja jutro trafi do księgarń.

Powrót do przeszłości

To autobiograficzna opowieść, której głównym bohaterem jest dziadek Keitha Richardsa, Theodore Augustus Dupree. - To Gus zaraził mnie muzyką - mówił jakiś czas temu Richards w rozmowie z Harper's Bazaar . Dupree był muzykiem i grał w zespole jazzowym.

Muzyk przyznał, że jego córka od dziecka bardzo lubiła rysować, interesowała się także historią swojego pradziadka. Dlatego zaprosił ją, dziś artystkę, do współpracy, a ona chętnie się zgodziła. - Zawsze byłam córeczką tatusia. Imię dostałam natomiast właśnie po pradziadku. Dlatego byłam zachwycona, gdy tata zaoferował mi tę pracę . Miesiącami rysowałam Londyn, twarz taty i buty dziadka, psy, fotele, ciasta i krajobrazy - opowiada Theodora Richards.

Człowiek wielu talentów

Richards jest nie tylko gitarzystą The Rolling Stones, ma na koncie również trzy albumy solowe. Jest autorem wielu przebojów, aż 14 napisanych wspólnie z Mickiem Jaggerem utworów trafiło na listę 500 najlepszych piosenek wszech czasów magazynu "Rolling Stone". Próbował również swoich sił przed kamerą - można go było oglądać w dwóch częściach "Piratów z Karaibów" - wcielił się w kapitana Teague Sparrowa.

"Gus & Me: The Story of My Granddad and My First Guitar" nie jest jego debiutem w roli pisarza, w 2011 roku wydał autobiografię zatytułowaną "Życie", która stała się powodem kłótni z wokalistą The Rolling Stones. Richards przepraszał później kolegę z zespołu za niektóre fragmenty książki..

"Gus & Me: The Story of My Granddad and My First Guitar" trafi do księgarń w USA 9 września, już teraz można znaleźć ją na stronie Amazon.

O życiu Keitha Richardsa przeczytaj w jego autobiografii >>

Więcej o: