Bartłomiej Topa czyta fragment "Karbali". Posłuchaj i powalcz o książki i ebooki [KONKURS]

11 września na ekrany kin wchodzi film "Karbala", w którym Bartłomiej Topa wciela się w dowódcę Kaliciaka - jednego z obrońców City Hall w Iraku. Film Krzysztofa Łukaszewicza oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, które stały się także inspiracją do napisania książki. Na antenie TOKfm można słuchać "Karbali" Marcina Górki i Piotra Głuchowskiego. U nas - pierwszego rozdziału. Mamy też książki do rozdania.

Wiosną 2004 roku islamska Armia Mahdiego zaatakowała polskie oddziały w naszej strefie stabilizacyjnej w środkowym Iraku. Generałowie stracili wszystkie kontrolowane dotąd przez Polaków miasta; An-Nadżaf, Al-Kut, Ad-Diwanijję, Al-Hillę i Karbalę, najświętsze miasto szyitów. Polacy musieli oddać koszary, pałace gubernatorskie i siedziby władz - oprócz ratusza w Karbali. Kapitan Grzegorz Kaliciak z kilkudziesięcioosobowym oddziałem przez trzy dni i trzy noce odpierał tam szaleńcze szturmy dziesięciokrotnie liczniejszych przeciwników.

Była to największa wygrana bitwa Polaków od czasów II wojny światowej. Książka jest relacją uczestników tamtych zdarzeń. Jest też hołdem oddanym odwadze polskich żołnierzy. Na antenie radia TOKfm czyta ją Bartłomiej Topa ("Wesele", "Drogówka"), odtwórca głównej roli w "Karbali" Krzysztofa Łukaszewicza. Posłuchaj początku:

"Jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor. I o nim jest ta książka" - komentuje podpułkownik Grzegorz Kaliciak, który był konsultantem merytorycznym filmu "Karbala".

KONKURS

W związku z premierą filmu Krzysztofa Łukaszewicza, mamy dla czytelników Gazeta.pl 10 książek i 5 ebooków "Karbala" Marcina Górki i Piotra Głuchowskiego. Co zrobić, żeby mieć szansę na wygraną? Odpowiedzieć na pytanie: Którego aktora występującego w "Karbali" lubisz najbardziej i dlaczego właśnie jego?" .

"Karbala" w ebooku jest dostępna w Publio.pl. Sprawdź >>

Zobacz wideo

Na odpowiedzi czekamy do 13 września do godz. 23:59, należy przesyłać je na adres kultura_news@agora.pl. W tytule wiadomości prosimy wpisać KARBALA i wybrać jeden z formatów nagród: książka, ebook epub, ebook mobi. Wyniki ogłosimy 15 września na stronie kultura.gazeta.pl.

Szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć tutaj .

Zobacz wideo
Więcej o: