Skąd wzięła się magia? J.K. Rowling napisała nowe opowiadania o czarodziejach

W serwisie pottercome.com zostały opublikowane fragmenty książki „History of Magic in North America”, pierwszej części nowej serii opowiadań autorstwa J.K. Rowling.

Dzięki nowym opowiadaniom czytelnicy odkryją nieznany im wcześniej zakątek świata magii i poznają życie czarownic i czarodziejów z Ameryki Północnej, ich historię i magię. Książka stanowi ponadto zupełnie nową odsłonę świata stworzonego przez J.K. Rowling.

W pierwszym fragmencie, opublikowanym 8 marca, czytelnicy mogą przeczytać o początkach istnienia społeczności czarodziejów w Ameryce Północnej i poznać prawdę kryjącą się w legendach o ludziach zdolnych przyjąć postać dowolnego zwierzęcia (ang. skin walkers), czarownikach wywodzących się ze społeczności rdzennych Amerykanów oraz uprawianiu magii bez użycia różdżki.

Drugi fragment, który został zamieszczony w serwisie 9 marca, opisuje niebezpieczeństwa, na jakie narażeni byli czarodzieje żyjący w Ameryce Północnej w siedemnastym wieku. W czwartek, 10 marca, dowiemy się, co sprawiło, że północnoamerykańska społeczność czarownic i czarodziejów musiała zejść do podziemia w osiemnastym wieku. Ostatni fragment książki „History of Magic in North America”, opublikowany w piątek 11 marca, przeniesie nas do szalonych lat 20. XX wieku.

Wydawnictwo "History of Magic in North America", dostępne wyłącznie w serwisie pottermore.com, to niejako przedsmak filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, będącego jednocześnie scenopisarskim debiutem J.K. Rowling. Produkcja ta to zupełnie nowa przygoda opowiadająca o Newcie Scamanderze (w tej roli Eddie Redmayne), zoologu w świecie czarodziejów, który przybywa do Nowego Jorku w 1926 roku. Jej premierę w Polsce zaplanowano na 18 listopada 2016.

Więcej o:
Komentarze (10)
Skąd wzięła się magia? J.K. Rowling napisała nowe opowiadania o czarodziejach
Zaloguj się
 • flipvert

  Oceniono 6 razy 2

  Pani Rowling w koncu zrozumiala, ze "Harry.." to byl one off i trzeba sie tego trzymac.
  Slusznie!

 • eurotram

  Oceniono 33 razy -23

  Tak to już jest,że niektórzy mają kilka dobrych pomysłów na swoją karierę czy kilka dobrych występów (albo więcej),a inni mają jeden "super strzał",przy którym wszystko inne blednie. Z tych "jednostrzałowców" niektórzy umieją się z tym pogodzić,a inni starają się wycisnąć z tego swojego hitu ile się tylko da. J.K Rowling jak widać poszła tą ostatnią drogą,więc chyba nie ma już nadziei że wymyśli jeszcze coś,co choć w połowie dorówna serii o Harrym Potterze.

 • blumkwist

  Oceniono 53 razy -41

  Jaśnie oświecona Wyborcza jak zwykle staje w awangardzie szerzenia i promocji wszelkiej magii i zabobonu. Czekam na kurs lotu na miotle, praktyk voodoo oraz rzucania uroków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX