Kajko i Kokosz powracają! Na nowe przygody kultowych bohaterów fani czekali od lat

Cztery dziewięciostronnicowe opowieści o przygodach Kajka i Kokosza mają pojawić się we wrześniu. A na okładce komiksu znajdzie się niepublikowany dotąd rysunek Christy.

We wrześniu lub najpóźniej na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi w październiku Egmont wyda pierwszy komiks z serii "Kajko i Kokosz: Nowe przygody" - poinformował Tomasz Kołodziejczak w sobotę podczas Warszawskich Targów Książki.

W nowym albumie znajdą się cztery opowieści uzupełniające historie Janusza Christy. Poznamy przygody Łamignata, Zbójcerzy, Milusia oraz dowiemy się więcej o dzieciństwie Kajka i Kokosza. Każda z opowieści będzie przedstawione na dziewięciu stronach komiksu.

Na okładce niepublikowany rysunek Christy

Twórcami historyjek są: Maciej Kur, Piotr Bednarczyk, autorzy serii "Lil i Put", Sławomir Kiełbus, Tomasz Samojlik, Norbert Rybarczyk i Krzysztof Janicz, czyli Kapral z bloga Na plasterki.

Autorzy nie będę imitowali stylu Christy. Egmont uznał, że nikt nie byłby w stanie narysować rysunków tak, żeby przypominały styl twórcy oryginalnej wersji. Janicz na blogu Na-plasterki.blogspot.com poinformował, że na okładce nowego albumu znajdzie się niepublikowany dotąd rysunek Christy.

Bohaterowie całego pokolenia

- "Kajko i Kokosz" drukowany był w nakładzie 70 tys. egzemplarzy. Podobno wszystkie Tytusy to ok. 10 mln egzemplarzy. Oznacza to, że całe pokolenie 15-latków w latach 70. dzieliło fascynację do tych samych bohaterów, cytowali te same wersy. Nie wiem, czy dziś jesteśmy zdolni do tak silnej wspólnoty doświadczeń - mówił podczas Warszawskich Targów Książki Marcin Wojciechowski, kurator wystawy plansz akwarelowych polskich komiksów z lat 1965-1985 .

Oryginały prac autorów polskich komiksów są pokazywane w warszawskiej księgarni Radio Telewizja.

Czy dobrze pamiętasz kultowe komiksy z czasów PRL? Sprawdź w naszym quizie

 

W komiksie 'Kajko i Kokosz' tytułowi bohaterowie walczyli ze Zbójcerzami, którym przewodził: Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

źródło: Okazje.info

Więcej o: