"Czytelniczy Święty Graal" - bestsellerowa powieść "Shantaram" w formie audiobooka

Co się dzieje, gdy skazany za napady z bronią w ręku złodziej i heroinista ucieka z więzienia, a następnie przedostaje się do Indii, by osiąść tam na blisko 10 lat? Przekonamy się, kiedy sięgniemy po „Shantaram” - książkę, która stała się światowym bestsellerem. Audiobook ukaże się w połowie czerwca.

Marcin Meller okrzyknął „Shantaram” czytelniczym Świętym Graalem, zasycającą i hipnotyzującą lekturą. Miliony ludzi na całym świecie, podobnie jak on, pokochały tę opowieść o odnalezieniu prawdy o sobie w Indiach.

Shantaram znaczy „boży pokój”. To imię nadali bohaterowi książki jego hinduscy przyjaciele, zamykając w nim całą historię opowiedzianą w tej książce. Ale droga do Shantaramu wiodła przez dramatyczne wydarzenia.

Książka w formie audiobooka jest dostępna w Publio.pl. Sprawdź >>

Od życiowego upadku po boży pokój

Porzucony przez żonę młody Australijczyk, uzależnia się od heroiny i zaczyna napadać na banki, za co w 1978 roku zostaje skazany na dwadzieścia lat. Z więzienia Pentridge Victoria’s ucieka po dwóch latach, w lipcu 1980 roku, stając się jednym z najbardziej poszukiwanych ludzi w Australii. Przedostaje się do Indii. Ma to być krótki przystanek w podróży z Nowej Zelandii do Niemiec. Zostaje na dłużej

Dworzec Chhatrapati Shivaji Terminus, BombajDworzec Chhatrapati Shivaji Terminus, Bombaj Mat. prasowe

Podczas niemal dziesięcioletniego pobytu w Bombaju zdobywa różnorodne, często bolesne doświadczenia. Nagromadzenie trudnych i dramatycznych wydarzeń w jego życiu sprawia, że chwilami aż trudno jest uwierzyć, iż miały one miejsce naprawdę. Ciemne interesy, handel narkotykami i bronią, fałszerstwa, przemyt, gangsterskie porachunki – a zarazem romantyczna miłość, głębokie przyjaźnie, poszukiwanie mentora, poznawanie filozofii Wschodu. O tym właśnie jest "Szantaram".

Niezwykłe wydanie

"Szantaram" to ponad 40 godzin nagrania. Podobnie jak w przypadku "Marsjanina", cdp.pl postawiło na wydanie rozszerzone, w którym poza samym audiobookiem znajdą się specjalne dodatki, mające na celu przybliżyć świat przedstawiony w książce.

Oprócz zapachu, przywołującego klimat Indii, w pudełkowym wydaniu znajdzie się także mapa Bombaju, na której zostały oznaczone najważniejsze miejsca opisane w książce, aby słuchacz mógł śledzić ścieżki przebyte przez bohatera.

Za realizację nagrań odpowiedzialne jest studio Sound Tropez, a książkę czyta Filip Kosior – młody absolwent szkoły teatralnej, który nieraz sprawdził się już jako lektor audiobooków.