Springer, Hen, Wallace, czyli książki na lato poleca Joanna Fabicka [WAKACYJNA LISTA OSOBISTA]

Letnie przesilenie za nami i skoro słońce postanowiło wreszcie mocniej świecić, rozpoczęliśmy wielkie szykowanie do zbliżających się wyjazdów. Jeśli nadal zastanawiacie się, czy za siódmą górę i siódmą rzekę wziąć ze sobą krwawy kryminał, ciekawą biografię czy wciągający reportaż- nasi eksperci ułatwią Wam ten wybór. Każda z polecanych przez nich książek będzie do kupienia w wersji elektronicznej w publio.pl z rabatem 50%.

W pierwszym tygodniu naszej letniej akcji swoją listą osobistą dzieli się z nami Joanna Fabicka - pisarka i felietonistka, filmoznawca z wykształcenia, autorka książek dla dzieci i dorosłych, m.in. doskonale przyjętej "Rutki". Pracując w łódzkiej Filmówce, montowała m.in. nominowaną do Oscara "Męską sprawę" w reżyserii jej męża Sławomira Fabickiego. Jest autorką bestsellerowego cyklu książek o dojrzewaniu nastoletniego Rudolfa Gąbczaka i jego dysfunkcyjnej rodzinie: "Szalone życie Rudolfa" (2002), "Świńskim truchtem" (2004), "Seks i inne przykrości" (2005), "Tango ortodonto" (2006).

Tylko 27 czerwca e-book w cenie 14,99 zł - "Niemiec"

Kolejna książka znakomitego reportażysty Włodzimierza Nowaka. Bohater, jak zwykle u Nowaka, arcyciekawy - Zygfryd Kapela i jego ucieczkowe perypetie w anturażu schyłkowego PRL-u. Bohatera poznałam osobiście na Warszawskich Targach Książki, tym bardziej więc jestem go ciekawa.

 

Tylko 28 czerwca lipca e-book w cenie 12,51 zł - "Bestia"

"Bestia" - dla wszystkich, którym niewygodnie z dobrym samopoczuciem. A poza tym wspieram polskie pisarki.

Więcej o książce: Magda Omilianowicz była pierwszą osobą, która przeprowadziła wywiad ze słynnym "wampirem z Bytowa" - człowiekiem, który okrutnymi zbrodniami sparaliżował życie mieszkańców Bytowa. Jego sprawa jest największą tajemnicą powojennej kryminalistyki - przyznał się do 67 makabrycznych morderstw, a finalnie skazano go za jedno. Specjaliści zgodnie twierdzą, że kiedy w 2019 r. wyjdzie z więzienia, będzie zabijał dalej. Co zrobić z kryminalistami takimi jak on? Książka skłania nas do postawienia tego i wielu innych ważnych pytań.

Tylko 29 czerwca e-book w cenie 15,99 zł - "Dziecko wojny"

Jedna z tych lektur, które zostawią ci w przełyku ołowianą kulkę. Przejmująca opowieść o idylli dzieciństwa, grozie wojnie i o tym, jak szybko i znienacka jedno może zamienić się w drugie. Lektura potrzebująca czasu, przestrzeni i najlepiej pustej plaży.

Więcej o książce: Powieść, która zanurza czytelnika "w szarych strefach bałkańskiego konfliktu". Dla dziesięcioletniej Any Jurić rozpoczął się on niewinnie. Gdy w 1991 r. Zagrzeb zostaje zbombardowany po raz pierwszy, wojna zaczyna coraz głębiej wdzierać się w dziecięcy świat, by po chwili już zrujnować go doszczętnie.

Tylko 30 czerwca e-book w cenie 23,99 zł - "Soltafara"

Jestem spragniona epickiego rozmachu i kibicuję mocno temu pisarzowi. Wszak jako syn Józefa Hena ma w tym fachu niełatwo.

Więcej o książce: Powieść historyczna z intrygującą fabułą osadzoną w połowie XVII wieku. Neapol ogarnęła krwawa rebelia. Jedynym ratunkiem dla księżniczki di Gesso jest ucieczka. Dziennikarz Fortunato Petrelli postanawia zapewnić jej bezpieczeństwo, jednak ich wspólna ucieczka jest niekończącym się pasmem niebezpieczeństw. Czy Petrelli znajdzie w sobie dość siły, by przeciwstawić się żywiołowi?

Tylko 1 lipca e-book w cenie 15,99 zł - "Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi"

Ze względu na moją słabość do szybkich spotkań i "pogniecionych" bohaterów.

Więcej o książce: Ironiczny, wnikliwy i zabawny portret Amerykanów przełomu XX i XXI wieku. Zbiór nietypowych historii przesyconych groteskowymi postaciami - niedojrzałymi emocjonalnie i zagubionymi, zapatrzonymi w media, rozbudzonymi seksualnie, ale niezdolnymi do zbudowania trwałej i zdrowej relacji. Wciągająca lektura, od której nie sposób się oderwać.

Tylko 2 lipca e-book w cenie 14,99 zł - "Bozie"

Wspaniały, pomysłowy i oryginalny przewodnik po duchowości i religiach świata. Przeczytany przez moje dzieci jednym tchem niemal w progu księgarni.

Więcej o książce: Karolina Oponowicz z pytaniami, które zadają dzieci, poszła do duchownych różnych religii. Mnich z zakonu benedyktynów, ksiądz prawosławny, diakon z kościoła luterańskiego, imam, lama buddyjski i rabin opowiadają o tym, o co rodzice wstydziliby się zapytać... Jeżeli Bóg jest ojcem, to kto jest matką? Dlaczego muzułmanin nie zje schabowego? To tylko niektóre z pytań, jakie zyskają odpowiedzi dzięki tej książce.

3 lipca e-book w cenie 17,49 zł - "Księga zachwytów"

Polecam wszystkim, a szczególnie tym, którzy potrafią wydobyć nieoczywiste piękno z rzeczy codziennych.

Więcej o książce: Subiektywny przewodnik Filipa Springera po olśnieniach, zachwytach i kilku rozczarowaniach, których doświadczył, przyglądając się w ostatnich latach polskiej architekturze. Springer, przemierzając Polskę, znalazł ciekawe realizacje, które powstały we wszystkich jej zakątkach po 1945 roku. Z właściwą sobie przenikliwością, erudycją i iście angielskim poczuciem humoru opowiada o gmachach, które mijamy na co dzień, często bez poświęcenia im swojej uwagi.