"Gniew" Zygmunta Miłoszewskiego w trójce najchętniej kupowanych książek na Amazonie

"Rage" czyli angielskie tłumaczenie "Gniewu" Zygmunta Miłoszewskiego trafił na trzecie miejsce najchętniej kupowanych e-booków na portalu Amazon.com.

Oprócz tego "Gniew" zajmuje pierwsze miejsce w dziale kryminałów zarówno w dziale e-booków jak i tradycyjnych książek, a sam Miłoszewski uplasował się na ósmym miejscu najpoczytniejszych autorów. Polski pisarz znalazł się w gronie tak uznanych twórców jak J.K. Rowling czy Stephen King. Na sukces pisarza zwrócił uwagę portal swiatczytnikow.pl.

'Rage' (oryg. 'Gniew') Zygmunta Miłoszewskiego na stronie Amazon.com"Rage" (oryg. "Gniew") Zygmunta Miłoszewskiego na stronie Amazon.com "Rage" (oryg. "Gniew") Zygmunta Miłoszewskiego na stronie Amazon.com (fot. https://www.amazon.com/Kindle-eBooks/b?ie=UTF8&node=154606011)

Przypomnijmy, że "Gniew" to ostatnia część trylogii o prokuratorze Teodorze Szackim, jednym z najbardziej znanych bohaterów kryminalnych w Polsce. 25 listopada 2013 prokurator Teodor Szacki zostaje wezwany do zrujnowanego bunkra koło poniemieckiego szpitala miejskiego. W czasie robót drogowych odnaleziono tam stary szkielet. Szacki bezrefleksyjnie „odfajkowuje Niemca”, jak się tutaj nazywa wojenne szczątki, i każe przekazać je uczelni medycznej, gdzie wiecznie brakuje eksponatów do celów dydaktycznych. Nie przypuszcza, że to, co wydawało się końcem rutynowej procedury, jest początkiem najtrudniejszej sprawy w jego prokuratorskiej karierze. Sprawy, która pozbawi go prawniczego dystansu, zmusi do wyborów ostatecznych i okaże się ostatnim dochodzeniem prokuratora Teodora Szackiego.

Na chwilę obecną trudno jednoznacznie ocenić, czy to zaledwie chwilowy trend w sprzedaży, czy początek mody na polskie kryminały. Z pewnością jednak to duże wyróżnienie dla pisarza - a my mamy nadzieję, że wkrótce czytelnicy Amazona usłyszą o innych utalentowanych polskich autorach.

"Gniew" i inne ebooki Zygmunta Miłoszewskiego po polsku są dostępne tutaj >>