Andrzej Sapkowski w towarzystwie George'a R.R. Martina i Stephena Kinga. Otrzyma prestiżową nagrodę World Fantasy Award

To wspaniała wiadomość nie tylko dla fanów Geralta z Rivii - Andrzej Sapkowski, twórca sagi "Wiedźmin", został laureatem jednej z najważniejszych nagród w świecie literatury fantasy, World Fantasy Award. Pisarz odbierze Lifetime Achievement Awards - wyróżnienie za całokształt twórczości.

Wśród laureatów nagrody za osiągnięcia życia znaleźli się wcześniej m.in. tak uznani twórcy jak George R.R. Martin, autor sagi "Pieśń lodu i ognia", na podstawie której powstał serial "Gra o tron", Stephen King czy Terry Pratchett.

World Fantasy Award to nagrody przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie fantasy. Przyznawana jest corocznie od 1975 roku podczas konwentu przyznawana World Fantasy Convention, w siedmiu kategoriach, w tym za najlepszą powieść, nowelę, oraz dla najlepszego artysty. WFC, obok nagród Hugo i Nebula uznawane są za jedne z najbardziej prestiżowych nagród w branży. W tym roku uroczystość odbędzie się w październiku w Columbus w stanie Ohio.

Zobacz też: "Gra o tron" - szokujące śmierci bohaterów 6 sezonu. Kogo nie zobaczymy w kolejnym sezonie?

Andrzej Sapkowski zyskał popularność i uznanie krytyków za sprawą cyklem opowiadań i pięciotomową sagą o wiedźminie Geralcie z Rivii. Twórczość Sapkowskiego zyskała grupę nowych fanów na całym świecie za sprawą wydanej w 2007 roku przez warszawskie studio CD Projekt RED gry "Wiedźmin", której ostatnia odsłona z ubiegłego roku "Wiedźmin 3: Dziki Gon" zyskała status najczęściej nagradzanej gry w historii.

ZOBACZ TEŻ: książki Andrzeja Sapkowskiego w promocyjnych cenach w Publio.pl >>