Czekaliśmy na to 9 lat. Łzy, śmiech, wzruszenie... jest nowy Harry Potter!

Wreszcie jest nowa książka o Harrym Potterze! Znów będziemy zarywać noce, tym razem czytając "Harry'ego Pottera i przeklęte dziecko".

Kiedy pojawiał się każdy kolejny tom przygód Harry'ego Pottera, naprawdę ciężko było się oderwać. Najpierw czekanie na premierę, a potem czytanie do rana kilkusetstronicowych książek - tak zapamiętaliśmy te czasy. Teraz Harry Potter wraca w historii, której akcja rozgrywa się 19 lat po wydarzeniach z "Harry'ego Pottera i Insygniów Śmierci". Chociaż książka ukazała się kilkanaście godzin temu, pierwsi czytelnicy mają już lekturę za sobą.

"Jest czwarta nad ranem, a ja wciąż nie mogę się oderwać. Przyślijcie pomoc!", "właśnie otworzyłam książkę i kiedy zobaczyłam imię Harry'ego, wybuchnęłam płaczem", "to pierwsza książka z serii o Harrym Potterze, której nie kupili mi rodzice" - to tylko garść reakcji na premierą najnowszej książki o słynnym czarodzieju. Po miesiącach oczekiwań fani serii wreszcie dowiedzieli się, jak wygląda życie dorosłego Harry'ego Pottera u boku Ginny. Nie trzeba było długo czekać, aż media społecznościowe zalała fala emocji wzruszonych czytelników.

 

"Harry Potter i przeklęte dziecko" trafił na półki księgarń 31 lipca i natychmiast wzbudził sensację wśród czytelników. Publikacja ósmej części popularnego cyklu zbiegła się w czasie z premierą pierwszego autoryzowanego spektaklu teatralnego ze świata Harry'ego Pottera, która odbyła się na londyńskim West Endzie 30 lipca. Autorami opowieści są J.K. Rowling, Jack Thorne i John Tiffany. Książka jest zapisem scenariusza spektaklu.

Akcja rozgrywa się dziewiętnaście lat po zakończeniu "Harry’ego Pottera i Insygniów Śmierci". Harry Potter jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

Polska premiera najnowszej książki o Harrym Potterze zaplanowana jest na październik.

Więcej o: