Film oscarowy, a książka porywająca! Sprawdź, co warto przeczytać - w dobrej cenie

Książki zawsze były dla niej bardzo ważne, jej rodzice czytali je tonami, dziadek kupował ich po kilka i przynosił do domu. Małgorzata Warda radzi, po jakie tytuły sięgnąć, nie tylko dlatego, że w tym tygodniu te ebooki można kupić za pół ceny.

Pisarka, malarka i rzeźbiarka. Prowadzi zajęcia z coachingu dla początkujących pisarzy oraz warsztaty twórczego pisania dla dorosłych oraz dla dzieci. Właśnie została wydana jej nowa książka „Ta, którą znam”, powieść krytyczna wobec zastałej moralności, obyczajowości, kultury, obnażająca korzenie gwałtu i przemocy wobec drugiego człowieka.

Ebook jest dostępny tutaj >>

Tylko 12 września ebook w cenie 13,60 zł - " Kurort Amnezja", Anna Fryczkowska

Ebook jest dostępny tutaj >>

Fryczkowska bawi się formami, budując wciągającą historię. Przyzwyczaiła nas, że jej książki są mocne i mają głęboką warstwę psychologiczną. W nowej powieści znajdziemy świetnie zobrazowaną trudną relację kobiet, połączonych wspólnym dramatem. Amnezja staje się pretekstem do ukazania dziwactw i wypaczeń świata. Wiele tu tajemnic i zwrotów akcji, czytelnik daje się wodzić za nos. Mroczna, wciągająca lektura w klimacie najlepszych szwedzkich kryminałów. Anna Fryczkowska jak zwykle w świetnej formie!

Tylko 13 września ebook w cenie 15,50 zł - "Pokój", Emma Donoghue

Ebook jest dostępny tutaj >>

Historia kameralna, piękna. Opowieść o miłości matki i syna, zamkniętych w niewielkim pomieszczeniu przy domu porywacza. Zachwyca odwrócenie ról: odosobniony pokój dla dziecka stanowi cały świat, a dla matki syn staje się zamkniętym pokojem. Porywająca książka, mocna i jednocześnie pełna wdzięku. Autorka doskonale sportretowała dziecko wychowane w niewoli. Książka mądra, dobrze skonstruowana również pod względem psychologicznym. Opowieść o odpowiedzialności i najtrudniejszych decyzjach. Historia, której nie da się zapomnieć!

Tylko 14 września ebook w cenie 13,25 zł - " Chłopiec w lesie", Wilson Carter

Ebook jest dostępny tutaj >>

Od pierwszych stron powieść wciąga jak najlepszy thriller. Autor słusznie jest przyrównywany do Stephena Kinga. Jego pełne realizmu sceny zbrodni przykuwają uwagę i w niczym nie ustępują Mistrzowi. „Chłopiec w lesie” to powieść wielowymiarowa, pełna napięcia, dotykająca problemu zła, winy i kary. Historia o dobrym chłopcu, który stał się świadkiem potwornej zbrodni. To też opowieść o morderstwie, które zmieniło życie bohaterów książki. Carter w mistrzowski sposób zbudował mocną fabułę i z lekkością i wyczuciem opowiedział tę historię.

Tylko 15 września ebook w cenie 17,45 zł - " Dzienniki kołymskie", Jacek Hugo-Bader

Ebook jest dostępny tutaj >>

Opowieść mocna, momentami zapiera oddech. Bader w swojej najlepszej formie! Z reportaży emanuje życzliwość dziennikarza i jego zrozumienie dla mieszkańców Syberii, radość z przebywania w tym miejscu. Dziennikarskie szczęście prowadzi JHB drogami najciekawszych postaci i historii. „Dzienniki kołymskie” doskonale portretują współczesny świat zbudowany w miejscu dawnego cmentarzyska. To też reportaż o ludziach, którzy odeszli, oraz o tych, którzy poruszają się po ich śladach. Każda historia zawarta w tej książce wydaje się „naj” i chciałoby się czytać dalej, nawet po słowie „koniec”.

Tylko 16 września ebook w cenie 15,95 zł - " Chłopiec z sąsiedztwa", Irene Sabatini

Ebook jest dostępny tutaj >>

Niemal alegoryczna opowieść o trudnej miłości, która zrodziła się w czasach zmian politycznych, zachodzących w RPA. Sabatini trafnie pokazuje, że podział na biel i czerń istnieje tylko wówczas, gdy w grę wchodzi dobro i zło. Książka wydaje się bardzo osobista, intymna, pięknie obrazuje relację czarnoskórej dziewczyny i jej ukochanego, białego Iana. Piękna lektura, tak wielowarstwowa, że trudno wybrać, który jej wątek jest najbardziej poruszający. Dla mnie to jedna z najlepszych współczesnych powieści o miłości.

Tylko 17 września ebook w cenie 14,96 zł - " Grecka mozaika", Hanna Cygler

Ebook jest dostępny tutaj >>

To wyjątkowa książka, oparta na prawdziwej historii. Wartościowa lektura, mozaika czasów i miejsc, od której nie sposób się oderwać. Autorka przyzwyczaiła nas, że pisząc o miłości, tak naprawdę pisze o ludzkim losie, o więzach rodzinnych, odpowiedzialności, a bohaterów umieszcza w trudnych historycznych czasach. W „Greckiej mozaice” znajdziemy świetne portrety ludzi, piękne pejzaże, trudną, ale dobrze opowiedzianą relację starszego mężczyzny z młodą kobietą. Cygler płynnie przechodzi od współczesności do przeszłości, tworząc bardzo realne światy.

Tylko 18 września ebook w cenie 12,79 zł - " Szkodliwy pakiet cnót", Mariola Zaczyńska

Ebook jest dostępny tutaj >>

To inteligentna, dobrze napisana i zabawna historia, w której wątki komediowe przeplatają się z zagadką kryminalną oraz historią miłosną. Fabuła zaskakuje, z każdą stroną książki odkrywamy nowe tropy, nie da się przewidzieć, co wydarzy się za chwilę. Świetny język, błyskotliwe dialogi, obrazowe sceny ? to wszystko sprawia, że powieść czyta się jednym tchem, a po skończeniu ma się ochotę na więcej!

Wszystkie książki w promocji są dostępne tutaj >>

10 pytań do Małgorzaty Wardy:

Podczas pisania lubię. być nieposłuszna regułom.

Nocą. moje myśli mają nieprzyjemny zwyczaj zrywania się z wodzy.

Na emeryturze. emerytura nie jest dla mnie, zawsze będę pisarką!

Kolekcjonuję. meteoryty i piękne kamienie.

Umiejętność, którą chciałabym nabyć. walka.

Chciałabym zwiedzić. umysły czytelników.

Umrę. zdziwiona, że to już.

Inspiruje mnie. strach.

Najbardziej kocham. nadzieję, wcale nie jest dla głupców.

W łóżku. trzeba leżeć z fasonem!