Herkules Poirot powraca. Możesz wygrać obiad z autorką jego przygód

Gdy w 2014 r. ukazały się "Inicjały zbrodni" Sophie Hannah, czytelnicy zamarli. Z nadzieją, obawą, niedowierzaniem. Dziś ukazuje się jej druga książka, a my mamy dla Was wyjątkowy konkurs. Aktualizacja: konkurs rozwiązany.

Aktualizacja artykułu: Główną nagrodę w konkursue, czyli lunch z autorką, wygrała Monika Małochleb. Gratulujemy.

Dwa lata temu Herkules Poirot, najsłynniejszy detektyw wszech czasów, po prawie 40 latach zyskał drugie życie. Wszystko za sprawą brytyjskiej autorki Sophie Hannah, wybranej przez spadkobierców Christie. Dostała ona oficjalną zgodę, by wskrzesić Poirota na kartach swoich książek. Wkrótce w Polsce odbędzie się premiera jej drugiej po "Inicjałach zbrodni" powieści - "Zamkniętej trumny", a Wy możecie wykorzystać niepowtarzalną szansę i osobiście spotkać się z autorką.

 

Weź udział w konkursie i wygraj lunch z Sophie HannahWeź udział w konkursie i wygraj lunch z Sophie Hannah mat. prasowe

Co trzeba zrobić?

Wystarczy, że wyślesz e-mail na konkurs@publio.pl zawierający odpowiedź na pytanie: "O czym chciałbyś porozmawiać z autorką dalszej części przygód Herkulesa Poirot?". Autorzy dwóch najciekawszych odpowiedzi będą mogli zjeść lunch w towarzystwie autorki i wydawcy w restauracji w Warszawie. Spotkanie rozpocznie się wtorek 27 września o godz. 13 i potrwa maksimum 90 minut. Na odpowiedzi czekamy do 25 września, do godz. 23:59. Ogłoszenie wyników odbędzie się 26 września, około godziny 11:00, w zaktualizowanej wersji artykułu. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej i dokładnym miejscu spotkania drogą mailową.

Uwaga: Wymagana jest znajomość jęz. angielskiego.

Zamknięta trumna

Jeśli nie znasz twórczości Sophie Hannah, zachęcamy do przeczytania fragmentu najnowszej powieści opublikowanego poniżej.

– Hobby wymagające użycia arszeniku ma małe szanse trafić do przekonania detektywowi, który rozwiązywał kryminalne zagadki morderstw spowodowanych użyciem tej trucizny.
– Właśnie o tym chcę z tobą rozmawiać, mon ami. O śmierci. Hobby wicehrabiego Playforda dotyczy zmarłych. Zwierząt, nie ludzi, ale jednak zmarłych.
– Bez wątpienia. Nie widzę jednak związku.
– Pamiętasz Josepha Scotchera? Wspomniałem o nim przed momentem.
– To sekretarz lady Playford, zgadza się?
– Otóż jest umierający. Cierpi na chorobę Brighta atakującą nerki. Stąd obecność pielęgniarki Sophie Bourlet, która opiekuje się nim w wywołanym schorzeniem niedołęstwie.
– Rozumiem. Czyli zarówno sekretarz, jak i pielęgniarka mieszkają w Lillieoak?
Poirot skinął głową.
– Mamy już trzy osoby, które w taki czy inny sposób mają bliski związek ze śmiercią. Do tego dochodzisz ty, Catchpool. I ja. Obaj w swojej pracy mieliśmy do czynienia z licznymi przypadkami gwałtownej śmierci. A jaki zawód twoim zdaniem wykonuje Randall Kimpton, narzeczony Claudii Playford?
– Też coś wiążącego się ze śmiercią? Czyżby był grabarzem? A może kamieniarzem produkującym nagrobki?
– Randall Kimpton jest policyjnym patologiem hrabstwa Oxfordshire. I on, jak widzisz, jest ze śmiercią za pan brat. Eh bien , nie zapytasz mnie teraz o panów Gathercole’a i -Rolfe’a?
– Nie ma takiej potrzeby. Nie od dziś wiadomo, że prawnicy mają bez przerwy do czynienia ze śmiercią.
– Szczególnie sprawdza się to w wypadku kancelarii Gathercole i Rolfe, która jest dobrze znana ze swej specjalizacji: testamenty i rozporządzanie majątkiem osób zamożnych. Catchpool, chyba już wiesz, do czego zmierzam?
– A Claudia Playford i Dorro, żona wicehrabiego? Co je łączy ze śmiercią? Czyżby jedna zarzynała chudobę, a druga balsamowała zwłoki?
– Stroisz sobie żarciki – skwitował poważnie Poirot – zamiast się zastanowić, dlaczego w Lillieoak w jednym czasie znalazło się tyle osób dzielących szczególne zainteresowanie śmiercią, czy to prywatne, czy zawodowe. Osobiście ciekaw jestem, co planuje lady Playford. Jakoś mi się nie wydaje, abyśmy mieli do czynienia ze zbiegiem okoliczności.

Zamknięta trumna - o czym jest książka?

Wytworna hrabina wydaje przyjęcie w swej pięknej irlandzkiej rezydencji. Na uroczystość przybywają goście, a wśród nich Herkules Poirot i inspektor Catchpool. Wicehrabina Playford wzywa też prawnika, by dokonać pilnej zmiany w testamencie. Zamierza ją ogłosić tego samego wieczoru. Postanowiła zostawić dzieci bez grosza i przekazać swój majątek osobie, której zostało kilka tygodni życia. W rezydencji dochodzi do morderstwa. Sprawcą mógł być każdy z obecnych.
Barwne postaci, dowcipne dialogi, liczne fortele utrudniające odgadnięcie zagadki i wreszcie zakończenie na miarę Agathy Christie zapewnią czytelnikowi niezapomnianą lekturę.

Partnerem konkursu jest księgarnia z ebookami, audiobookami i eprasą Publio.pl

Regulamin konkursu znajdziesz tutaj >>

Zapisz