Clintonowie kłócili się tak zażarcie, że personel był zaszokowany. "Byliśmy niemal pewni, że uderzyła go książką"

Za prezydentury Clintona praca w Białym Domu przypominała jazdę kolejką górską. Para czasem kłóciła się tak zażarcie, że personel był zaszokowany poziomem rzucanych przez oboje nienawistnych obelg.

Jakie tajemnice skrywają rodziny Kennedych, Reaganów, Bushów i Obamów?
Co robi prezydent USA, gdy zamykają się za nim drzwi rezydencji?
Ile jest prawdy w "House of Cards"? Odpowiedzi udziela w swojej książce "Rezydencja. Sekretne życie Białego Domu" Kate Andersen Brower.

Mroczne sekrety Białego Domu

Jedynie pracownicy rezydencji znają wszystkie sekrety najbardziej strzeżonego domu świata. Rodziny prezydenckie przychodzą i odchodzą – nie zmienia się tylko personel. Teraz kamerdynerzy i pokojówki odsłaniają kulisy codziennego życia w Białym Domu.

Wspominają, jak starali się omijać gabinet Kennedy’ego, gdy ten właśnie zdradzał śliczną żonę Jackie. Opowiadają o 11 września z perspektywy, której nikt dotąd nie poznał. Ujawniają, co robi Michelle Obama, by zapewnić córkom normalne życie.

Co naprawdę wydarzyło się między Clintonami po skandalu z Lewinsky?

Pracownicy Białego Domu stali się świadkami najbardziej intymnych chwil w życiu prezydenckich par. Czasem nawet pomagają swoim zleceniodawcom w przetrwaniu kryzysów, bo pozwalają im na bycie sobą, choćby na krótko. Kilku z nich powiedziało autorce, że podczas skandalu z Monicą Lewinsky Hillary Clinton wyglądała na zmęczoną i przybitą. Żałowali jej, bo wiedzieli, że nade wszystko potrzebowała tego, czego mieć nie mogła, czyli prywatności.

To właśnie z Clintonami wiąże się jedna z najbardziej tajemniczych opowieści pracowników. Wkrótce po ujawnieniu romansu prezydenta ze stażystką pewnej nocy Clinton wezwał do siebie pokojówkę. Całe łóżko prezydenta i pierwszej damy było poplamione krwią. Pracownik personelu odebrał telefon od przerażonej pokojówki, która to zobaczyła jako pierwsza. Ktoś szybko poszedł sprawdzić, co się stało.

To była krew Billa Clintona. Prezydentowi założono kilka szwów. Jak sam stwierdził, uderzył się, wpadając po ciemku w nocy na drzwi od łazienki. Jednak jego wyjaśnienia nie przekonały wszystkich. – Byliśmy niemal pewni, że uderzyła go książką – powiedział jeden z pracowników. 

"Rezydencja" od 28 września w księgarniach.

Kate Andersen Brower, 'Rezydencja'Kate Andersen Brower, "Rezydencja" Mat. prasowe