Emma Watson pochowała w metrze książki. Dołączyła do nich własnoręcznie napisane liściki

Aktorka znana przede wszystkim z roli Hermiony w serii filmów o Harrym Potterze postanowiła zrobić niespodziankę pasażerom londyńskiej komunikacji. Promuje swój klub książkowy i zwraca uwagę na pewną ważną sprawę.

 - Schowałam egzemplarze książki "Mom & Me & Mom" w ramach akcji Books on the Underground. Sprawdź, czy uda ci się jutro znaleźć jeden z nich - napisała w nocy na swoim facebookowym profilu Emma Watson.

Kolejnego dnia w sieci zaczęły pojawiać się wpisy szczęśliwców, którzy w londyńskim metrze znaleźli książkę. Okazało się, że w środku czekał na nich także odręcznie napisany liścik od Emmy.

 

- Ukryłam tylko 100 egzemplarzy. Obchodź się dobrze z tą książką, a gdy skończysz czytać, zostaw ją proszę z powrotem w metrze dla innych. Jeśli lektura przypadła ci do gustu albo po prostu chcesz podzielić się spostrzeżeniami, napisz do mnie na goodreads.com/oursharedshelf - można przeczytać na kartce w środku.

To miła niespodzianka, ale wybór tego tytułu, jak i sam pomysł nie były przypadkowe. Emma Watson parę lat temu założyła specjalny klub książkowy, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie równouprawnienia i zachęcanie do dyskusji na ten temat.

Dla fanów aktorki nie powinno to być żadnym zaskoczeniem. Emma od lat udziela się nie tylko na aktorskich bankietach, od kilku lat współpracuje z ONZ Kobiety, która skupiona jest na kwestii równości płci

Więcej o: