"Myślałem, że to będzie film o zwierzętach" - Cezary Pazura wspomina "Psy"

Naśladowanie Bogusława Lindy, pierwsze spotkanie na planie z Januszem Gajosem i kaskaderskie sceny z opancerzonym wozem Jaruzelskiego. Pazura zachwyca fanów wspominkami z kultowych filmów.

Cezary Pazura to nie tylko popularny aktor i utalentowany kabareciarz, ale od niedawna także gwiazda YouTube'a. Na swoim kanale publikuje filmy, w których między innymi opowiada o wspomnieniach z planów zdjęciowych takich filmów i seriali, jak "Kiler", "Chłopaki nie płaczą" czy "13 posterunek". Teraz można posłuchać także ciekawostek dotyczących legendarnych "Psów" Władysława Pasikowskiego.

- Nie wiedziałem, czemu film nazywa się "Psy". Myślałem, że to jest film o zwierzętach - jak Boga kocham! Pojęcia nie miałem, że pogardliwie mówi się tak na policjantów. Uważałem to za strasznie głupie!

 

Początkowo Pazura był mocno zawiedziony rolą, którą dostał. - Byłem przekonany, że po sukcesie w "Krollu" to mi nagle Władysław Pasikowski rzuci pod stopy rolę główną. - wspomina aktor. Nie podobało mu się przede wszystkim, że zaproponowana mu postać Waldka "Nowego" ma za mało tekstu.

- Potem puknąłem się w głowę i powiedziałem: "Cezary, przecież to nie o to chodzi, że rola jest fajna, bo ma dużo tekstu. Ty musisz myśleć po prostu jak Bogusław Linda, twój idol, który raczej tekst sobie wycina, a więcej gra". To, ile ciebie będzie i jak nasycony będziesz na ekranie, zależy tylko wyłącznie od ciebie.

Na planie "Psów" po raz pierwszy pracował z Januszem Gajosem i był pod wrażeniem, że potrafił grać swoją rolę, jednocześnie czytając tekst z kartki. - Jest taka scena, w której ma jakieś negocjacje z Niemcami w restauracji i mówi w niej po niemiecku. I jak mówi, to bardzo często spuszcza oczy w dół, bo czyta kolejne słowa, a ma je na nogach pod stołem. Nieprawdopodobne.

Cezary Pazura w filmie Cezary Pazura w filmie "Psy" Zdj. reż. Władysław Pasikowski, prod. Studio Filmowe Zebra

W samych wspomnieniach na YouTubie Pazura wspomina tylko o anegdocie, którą warto przypomnieć. Spotkał się z Gajosem już znacznie wcześniej, gdy... jako mały Czaruś przyszedł na plan filmowy "Czterech pancernych" poprosić filmowego Janka o autograf. Zmęczony już nadmierną sławą wśród młodzieży Gajos miał mu po prostu odpowiedzieć - Wyp***aj.

Ciekawostką jest to, że jedna z głównych ról była pisana przez Pasikowskiego z myślą o Olafie Lubaszenko. Lubaszenko zresztą miał być autorem pomysłu na filmu - Przy którymś spotkaniu z Pasikowskim zastanawiali się, o czym zrobić kino. "Kroll" był o wojsku, Olaf powiedział "Powinieneś zrobić taki film o UB-ekach, którzy odchodzą - są nowe czasy, nie mają co ze sobą zrobić" - kontynuuje wspomnienia Pazura. W podjęciu tej roli przeszkodził mu jednak inny, kręcony równolegle film.

Więcej o:
Komentarze (21)
"Myślałem, że to będzie film o zwierzętach" - Cezary Pazura wspomina "Psy"
Zaloguj się
 • n29a

  Oceniono 15 razy 13

  - Stopczyk, co wy tam palicie?
  - Ja? Radomskie, ale jakby co Franz ma Camele...
  - Na wysypisku co palicie?!...
  - A... Takie tam.. szpargały..

 • leszek.30

  Oceniono 28 razy 8

  Ależ ten film, jest o zwierzętach z SB, MO..! ..Sporo ich jest umieszczonych w schroniskach
  o znanej nazwie ""PiS-bolszewia" ..!!!

 • matprot

  Oceniono 4 razy 4

  @ "Na planie "Psów" po raz pierwszy pracował z Januszem Gajosem i był pod wrażeniem, że potrafił grać swoją rolę, jednocześnie czytając tekst z kartki"

  Kto potrafił? Pazura czy Gajos? Poprawnie złożone zdanie powinno brzmieć:
  "był pod wrażeniem, że tamten potrafił grać swoją rolę, jednocześnie czytając z kartki".

  Dodanie zaimka zaimka "tamten" [lub "ten"] jest konieczne gdyż wszystkie pozostałe czasowniki w tym zdaniu dotyczą podmiotu Cezary Pazura.

  (A nazwanie Pazury "utalentowanym kabareciarzem" ... no cóż... nie wnikam w poczucie humoru autora tego tekstu.)

 • wpac

  Oceniono 28 razy 4

  Kolejny katotalib. Odbiło mu jak bratu. Radek jest przy tym grzeczny, Czarek zachowuje się jak Terlikowski.

 • plastikpiokio

  Oceniono 8 razy 2

  on nadal rżnie głupa czy robi to dla pijaru w plotku ???

 • kimdongun

  Oceniono 14 razy 2

  Dziwne że tak pasują mu role debili.
  Za to w próbach zagrania w kabaretach jest załośnie nieśmieszny.

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 20 razy 2

  Zgred któremu się wydaje że jest śmieszny.

 • loneman

  Oceniono 10 razy 2

  Narodowcy tez to ogladali pzypadkiem bo mysleli ze podszkola sie w psy-chologii:D...

 • supermarjan

  Oceniono 1 raz 1

  >Spotkał się z Gajosem już znacznie wcześniej
  qrfffa - kolejny przykład za likwidacjami gimnazjow....
  dokoncze co gimbusiarz tak ochoczo pominal:
  Pazura potem to wypomnial Gajosowi... , jak juz sie dobrze znali i nie pamietam czy nie sporo po psach, filmiku wyzej nie ogladam a sam nie pamietam....
  - wiesz - ja wtedy przyszedlem po autograf a tyś mi kazał s3,14erdalac!
  - tak? to czemu nie mówiłeś że to ty?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX