Jesteś fanem książkowej "Gry o tron"? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. I złą też

Sześć lat. Sześć lat! Tyle fani "Pieśni lodu i ognia" i serialu "Gra o tron" czekają na książkową kontynuację zatytułowaną "Wichry zimy". George R.R. Martin ogłosił, że w tym roku będziemy na pewno mogli przeczytać coś, co wyszło spod jego ręki.

Kiedy czytamy, że Martin coś wydaje, wstrzymujemy więc na chwilę oddech. Tak, w 2017 będzie "coś nowego".

Jest tylko jeden haczyk...

Ma to być opowiadanie. Akcja ma rozgrywać się w Westeros, ale to nie będzie szósty tom "Pieśni lodu i ognia". George R.R. Martin przygotował jedno (!) opowiadanie, które ma być częścią antologii fantasy. Znajdzie się w niej 15 opowiadań - redakcją zajmie się Gardner Dozois. Antologia "Book of Swords" ma trafić do księgarń 10 października.

Znajdą się na pewno fani, którzy rzucą się na opowiadanie Martina. Jednak większość wydaje pewnie właśnie jęk zawodu. Bo "Wichry zimy" miały znaleźć się na półkach na początku zeszłego roku. Martin wielokrotnie przesuwał termin premiery, a niedawno mówił o szóstym tomie sagi: Myślę, że ukaże się w tym roku. Ale to samo myślałem w zeszłym.

George R.R. MartinGeorge R.R. Martin Fot. Łukasz Ogrodowczyk / Agencja Wyborcza.plencja Wyborcza.pl

Wielbiciele wiedzą, że całość "Pieśni lodu i ognia" ma mieć siedem części. I to, że Martin pisze ostatnie dwie w swoim (baaaardzo wolnym) tempie, nie zważając na krzyki, łzy czy groźby czekających na dalszy ciąg czytelników. Doszło do tego, że twórcy serialu "Gra o tron" nakręcili już odcinki, których akcja wybiega poza wydarzenia opisywane przez Martina.

A my mamy coraz poważniejsze podejrzenie, że praca Martina nad kontynuacją "Pieśni lodu i ognia" wygląda właśnie tak, jak pokazali to w programie Conana O'Briena (polecamy oglądać od 1:06).

 

Co nie zmienia faktu, że czekamy!

Oglądałeś serial, ale jeszcze nie czytałeś książek? Sprawdź sagę George'a R. R. Martina w ebookach >>

A teraz zobacz: Tak wyglądają dziś bohaterowie kultowego serialu "Miasteczko Twin Peaks". Już niedługo znów ich zobaczysz

 

 

Więcej o: