To był jeden z najtragiczniejszych romansów homoseksualnych XX wieku [WYGRAJ KSIĄŻKĘ]

Jarosław Iwaszkiewicz zaistniał w świadomości Polaków nie tylko za sprawą doskonałej literatury. Jego prywatna historia była tak samo barwna, a czasem nawet tragiczna.
Poznali się przypadkiem. W styczniu 1953 roku, dwudziestoletni wówczas Jurek Błeszyński, odwiedził Jarosława Iwaszkiewicza w jego domu na Stawisku. Przyszedł z kilkoma kobietami, z planem namówienia go do udziału w przygotowywanej w pobliskim Brwinowie konferencji. Zabranie w odwiedziny do pisarza młodego, bardzo przystojnego chłopaka, było prawdopodobnie fortelem. Sekretem poliszynela dla okolicznych mieszkańców była słabość literata do urodziwych młodzieńców. Misja powiodła się nadspodziewanie dobrze – Iwaszkiewicz wygłosił gościnną prelekcję, a Jerzy miał się wkrótce stać kimś więcej niż ważnym gościem w domu pisarza.

Książka "Wszystko jak chcesz" to swoista dokumentacja miłości słynnego poety i Jerzego Błeszyńskiego. To zapis burzliwego związku oraz pierwsza publikacja nieznanych listów, które rzucają nowe światło na postać znanego pisarza.

Konkurs - wygraj książkę "Wszystko jak chcesz"

Teraz możesz wygrać jedną z pięciu książek "Wszystko jak chcesz" Oficyny Wydawniczej Wilk & Król. Wystarczy, że w kreatywny sposób odpowiesz na pytanie: Jaki list w Twoim życiu był tym najważniejszym i dlaczego? Niekoniecznie musi być to list tradycyjny.

Odpowiedź prześlij na konkurs@publio.pl do 17 marca 2017 r. (włącznie). 20 marca rozwiązanie konkursu i ogłoszenie wyników w zaktualizowanym artykule.

AKTUALIZACJA: Serdecznie dziękujemy za wszystkie wiadomości. Nagrody trafiają do Łukasza "yomosy", Andrzeja Urbańskiego, Anity Dierżanowskiej, Moniki Boczek i czytelniczki o nicku "rekordman". Ze zwycięzcami skontaktowaliśmy się mailowo.

 

Łukasz "yomosa", Andrzej Urbański, Anita Dierżanowska, Monika Boczek