To był jeden z najtragiczniejszych romansów homoseksualnych XX wieku [WYGRAJ KSIĄŻKĘ]

Jarosław Iwaszkiewicz zaistniał w świadomości Polaków nie tylko za sprawą doskonałej literatury. Jego prywatna historia była tak samo barwna, a czasem nawet tragiczna.
Poznali się przypadkiem. W styczniu 1953 roku, dwudziestoletni wówczas Jurek Błeszyński, odwiedził Jarosława Iwaszkiewicza w jego domu na Stawisku. Przyszedł z kilkoma kobietami, z planem namówienia go do udziału w przygotowywanej w pobliskim Brwinowie konferencji. Zabranie w odwiedziny do pisarza młodego, bardzo przystojnego chłopaka, było prawdopodobnie fortelem. Sekretem poliszynela dla okolicznych mieszkańców była słabość literata do urodziwych młodzieńców. Misja powiodła się nadspodziewanie dobrze – Iwaszkiewicz wygłosił gościnną prelekcję, a Jerzy miał się wkrótce stać kimś więcej niż ważnym gościem w domu pisarza.

Książka "Wszystko jak chcesz" to swoista dokumentacja miłości słynnego poety i Jerzego Błeszyńskiego. To zapis burzliwego związku oraz pierwsza publikacja nieznanych listów, które rzucają nowe światło na postać znanego pisarza.

Konkurs - wygraj książkę "Wszystko jak chcesz"

Teraz możesz wygrać jedną z pięciu książek "Wszystko jak chcesz" Oficyny Wydawniczej Wilk & Król. Wystarczy, że w kreatywny sposób odpowiesz na pytanie: Jaki list w Twoim życiu był tym najważniejszym i dlaczego? Niekoniecznie musi być to list tradycyjny.

Odpowiedź prześlij na konkurs@publio.pl do 17 marca 2017 r. (włącznie). 20 marca rozwiązanie konkursu i ogłoszenie wyników w zaktualizowanym artykule.

AKTUALIZACJA: Serdecznie dziękujemy za wszystkie wiadomości. Nagrody trafiają do Łukasza "yomosy", Andrzeja Urbańskiego, Anity Dierżanowskiej, Moniki Boczek i czytelniczki o nicku "rekordman". Ze zwycięzcami skontaktowaliśmy się mailowo.

 

Łukasz "yomosa", Andrzej Urbański, Anita Dierżanowska, Monika Boczek

Komentarze (17)
To był jeden z najtragiczniejszych romansów homoseksualnych XX wieku [WYGRAJ KSIĄŻKĘ]
Zaloguj się
 • newpatric

  Oceniono 26 razy 16

  Twierdzicie, że wielki itd.

  Mnie nudzi. Wiem, że to nikogo nie interesuje (no może poza mną).

  Nudzi mnie jego twórczość.

  A to najgorsze co moze spotkać twórce.

 • fajny_pipek

  Oceniono 17 razy 9

  Jak to Jarek...

 • olsztyniak79

  Oceniono 20 razy 8

  Tragicznie to skończyły się homoseksualne romanse w hitlerowskich Niemczech, gdzie homoseksualistów zabijano. A tutaj to po prostu niesmaczna historia. Niesmaczna z powodu nieszczęsnej żony.

 • kosmaty_patriota

  Oceniono 8 razy 0

  I pisał, jakby go ciągle bolała d..a. Jak ktoś całe życie żyje w kłamstwie, nie potrafi nic prawdziwego napisać. Tylko o wymyślonym bólu. Bo przecież nie napisze co i od czego go naprawdę boli.

 • molly_wither

  Oceniono 76 razy -8

  Obrzydliwe. Miec zone i kochac inaczej, to jest najgorsze, co moze spotkac kobiete-mezatke.

 • dryl1

  Oceniono 33 razy -13

  Bałamucił młodych chłopaczków.

 • sorrry

  Oceniono 60 razy -20

  A kiedy przejmująca opowieść o jakimś tragicznie zakochanym nekrofilu? Albo o zoofilu targanym romantyczna miłością do nierogacizny?

 • stary.gniewny

  Oceniono 64 razy -32

  Zaraz, co on tam napisał?
  Cykl powieściowy "Pała i chwała", poza tym "Czerwone Tarcie", "Panicze z wilkiem", "Kochankowie - morony" itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX