Kryminały Miłoszewskiego, Horsta... książki na lato poleca Katarzyna Puzyńska [WAKACYJNA LISTA OSOBISTA]

W drugim tygodniu naszej letniej akcji swoją listą osobistą dzieli się Katarzyna Puzyńska. Poleca książki na każdy dzień nadchodzącego tygodnia.

W Wakacyjnej Liście Osobistej znane osoby przez całe wakacje polecają książki, które dobrze znać. W każdym tygodniu swoje propozycje przedstawiać będzie ktoś inny, bezpośrednio lub pośrednio związany z literaturą. Każdego dnia inny ebook z listy będzie można też kupić w księgarni Publio.pl w promocyjnej cenie 14,90 zł.

W tym tygodniu naszej letniej akcji listą książek dzieli się z nami Katarzyna Puzyńska - autorka bestsellerowej sagi o policjantach z Lipowa, w której skład wchodzą m.in. najnowsze "Czarne narcyzy" i poprzednie "Motylek" i "Utopce". Prywatnie fascynuje się jazdą konną, jest zakochana w Skandynawii i Hiszpanii, a dziś poleca książki na każdy dzień nadchodzącego tygodnia.

Elisabeth Hermann - "Wioska morderców"

Tylko 3 lipca ebook "Wioska morderców" Elisabeth Hermann w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>

W ogrodzie zoologicznym w Berlinie dochodzi do makabrycznej zbrodni. Wkrótce pewna kobieta przyznaje się do winy. Śledcza prowadząca sprawę ma jednak pewne wątpliwości. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Elisabeth Herrmann - i to jak udane! To jedna z takich powieści, które spodobały mi się od pierwszych stron, a muszę powiedzieć, że z wiekiem robię się chyba coraz bardziej wybredna! Interesująca fabuła, spora dawka wiedzy z zakresu psychologii, kryminalistyki, a także na temat zwierząt (i to nie tylko w tej „wygodnej” wersji). Przede wszystkim zaś, co dla mnie chyba najważniejsze, intrygujący bohaterowie.

Bernard Minier – „Bielszy odcień śmierci”

Tylko 4 lipca ebook „Bielszy odcień śmierci” Bernard Minier w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>

Pierwszy tom znakomitego cyklu z Martinem Servazem. Pewna dolina w Pirenejach. Ściśle strzeżony zakład psychiatryczny. Okaleczone ciało konia, a wkrótce kolejne makabryczne zbrodnie. Malownicze górskie miasteczko zdaje się kryć coraz więcej mrocznych tajemnic. Intryga trzyma w napięciu tak, że książki po prostu nie da się odłożyć, aż nie dowiemy się, o co w tym wszystkim chodzi! Gęsta atmosfera sprawia, że z trwogą pomyślimy o wyjeździe w góry.

Laline Paull – „Rój”

Tylko 5 lipca ebook „Rój” Laline Paull w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>

Jeżeli macie ochotę na krótką przerwę od kryminałów, polecam Wam „Rój” Laline Paull. Flora 717 wywodzi się najniższej warstwy totalitarnej społeczności ula. Naczelną zasadą społeczności jest całkowite poświęcenie dla Królowej. Wkrótce jednak okazuje się, że istnieje coś silniejszego niż oddanie i posłuszeństwo… Przyznam, że początkowo byłam nastawiona nieco sceptycznie, ale później, nie wiadomo kiedy, Laline Paull wciągnęła mnie w swój świat i bez reszty porwała. Zaskakująca powieść i zupełnie inne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość! PS. Przy okazji czekan a nas garść (fascynujących!) informacji o pszczołach i innych owadach.

Erin Kelly – „Broadchurch”

Tylko 6 lipca ebook „Broadchurch” Erin Kelly w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>

Nad brzegiem morza, nieopodal stromego klifu, znaleziono ciało jedenastoletniego Danny’ego Latimera. Powieść napisana na podstawie scenariusza serialu Chrisa Chibnalla o tym samym tytule. Świetna rzecz! Naprawdę uwielbiam to uczucie, kiedy od pierwszych stron wiem, że „to jest to!”. Jestem dosłownie zakochana w atmosferze Broadchurch oraz w postaciach wykreowanych przez Chibnalla i Kelly (chyba nawet bardziej niż w samej historii kryminalnej!). Jeżeli lubicie powieści, które rozgrywają się w małych miejscowościach, to ta książka jest strzałem w dziesiątkę.

wakacyjna lista osobistawakacyjna lista osobista mat. prasowe

Jørn Lier Horst - "Jaskiniowiec"

Tylko 7 lipca ebook „Jaskiniowiec” Jørna Liera Horsta w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>

Książki tego autora udowadniają, że Norwegia kryminałem stoi (i to nie tylko tym pisanym przez Jo Nesbø). Zanim Horst zaczął pisać, był szefem wydziału śledczego policji Vestfold. Widać to w przygotowaniu merytorycznym powieści. Zostają odnalezione zwłoki pewnego mężczyzny, który aż przez cztery miesiące siedział martwy przed ekranem włączonego wciąż telewizora. Viggo Hansen jest samotny i za życia dosłownie nikt nie zwracał na niego uwagi. Nie było więc nikogo, kto zauważyłby jego nieobecność. Tragizm całej sytuacji nie zmienia faktu, że początkowo nic nie wskazuje na to, żeby doszło do przestępstwa. Tylko że wkrótce zostaje odnalezione kolejne ciało… Od tej książki naprawdę nie można się oderwać.

Joanna Opiat-Bojarska - "Niebezpieczna gra"

Tylko 8 lipca ebook „Niebezpieczna gra” Joanny Opiat-Bojarskiej w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>

Mężczyzna o nieznanej tożsamości trafia do łódzkiego szpitala. Nie wie, kim jest. Powtarza za to imię pewnej kobiety. Jak to się wiąże ze sprawą śmierci legendarnej aktorki brutalnie zamordowanej we własnym domu? Joanna Opiat-Bojarska prowadzi akcję bardzo dynamicznie. Historia wciąga od pierwszych stron. Ścigamy się z czasem razem z bohaterami.

Zygmunt Miłoszowski - "Ziarno prawdy"

Tylko 9 lipca ebook „Ziarno prawdy” Zygmunta Miłoszowskiego w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>

Zygmunt Miłoszewski jest jednym z moich ulubionych autorów kryminałów – zarówno wśród pisarzy polskich, jak i zagranicznych. Jego proza to klasa sama w sobie. Wyróżniają go niepowtarzalny klimat, zwroty akcji i umiejętność łączenia wątku kryminalnego z istotnymi kwestiami społecznymi. „Ziarno prawdy” stanowi drugą cześć trylogii o prokuratorze Szackim. Można ją jednak śmiało czytać bez znajomości części pierwszej. Tym razem Szacki trafia do Sandomierza i musi zmierzyć się z makabryczną zbrodnią, która wygląda na mord rytualny.

"Volta" Machulskiego, "Dunkierka" Nolana i nowy "Spider-Man" Wattsa. Oto premiery kinowe w lipcu

Więcej o: