Świetne kryminały i... książki poleca Remigiusz Mróz [WAKACYJNA LISTA OSOBISTA]

W czwartym tygodniu naszej letniej akcji swoją listą osobistą dzieli się Remigiusz Mróz. Poleca książki na każdy dzień nadchodzącego tygodnia.

W Wakacyjnej Liście Osobistej znane osoby przez całe wakacje polecają książki, które dobrze znać. W każdym tygodniu swoje propozycje przedstawiać będzie ktoś inny, bezpośrednio lub pośrednio związany z literaturą. Każdego dnia inny ebook z listy można też kupić w księgarni Publio.pl w promocyjnej cenie 14,90 zł.
W tym tygodniu naszej letniej akcji listą książek dzieli się z nami Remigiusz Mróz, autor bestsellerowych kryminałów ("Kasacja", "Wotum nieufności", "Ekspozycja", "W cieniu prawa" i innych), laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru.

Peter Swanson - "Czasem warto zabić"

Tylko 17 lipca ebook "Czasem warto zabić" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>
Lektura wprost idealna na wakacje. Może nawet kogoś zainspiruje, by przysiąść się do nieznajomej na lotnisku? Tak robi bohater powieści, który przypadkowej kobiecie wyznaje, że zdradziła go żona – i że najchętniej po prostu by ją zabił. Co na to nieznajoma? „No to zabij” - odpowiada, a nasz protagonista z czasem uświadamia sobie, że to wcale nie tak skomplikowane ani moralnie dwuznaczne, jak mogłoby się wydawać. Świetny przyczynek do ciekawej historii, mocne zwroty akcji i gwarantowane zaskoczenie. Swanson zasłużył sobie na pochwały tuzów gatunków, które zebrał.

Marcin Michalski, Maciej Wasielewski - "81:1"

Tylko 18 lipca ebook "81:1" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>
Lot do Kopenhagi trwa jakieś półtorej godziny, w dodatku leci się niemal awionetką. Ze stolicy Danii na Wyspy Owcze zabierze nas już najnowszy airbus, a na lotnisku w Vágar znajdziemy się po dwóch godzinach z okładem. Możemy jednak odbyć tę podróż dużo szybciej – właściwie zajmie ona tyle, ile jedno kliknięcie na ebooka Michalskiego i Wasielewskiego. A kliknięcie to jest obowiązkowe bez względu na to, czy lubimy skandynawski klimat i małe, magiczne społeczności, czy nie. Pozycja absolutnie wyjątkowa i moim zdaniem jeden z najlepszych reportaży ostatnich lat.

Jens Lapidus - "VIP room"

Tylko 19 lipca ebook "VIP room" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>
Czuć w tej powieści typowego skandynawskiego ducha, społeczno-obyczajową krytykę otaczającego nas świata i wszystko to, za co cenimy wielu innych szwedzkich kryminalistów. Pierwszy tom cyklu z Teddym i Emelie rozkręca się raczej powoli, ale kiedy nabierze już rozpędu, prze do przodu z całą mocą. Powieść ocieka wszędobylskim złem, więc z pewnością pomoże w parny wieczór, chłodząc nieco krew w żyłach… a jeśli dodamy do tego trochę nietypowy duet „śledczych”, a mianowicie prawniczkę i przestępcę, otrzymamy gwarancję dobrze spędzonego czasu.

Stephen King - "Ręka mistrza"

Tylko 20 lipca ebook "Ręka mistrza" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>
Uwielbiam czytać Kinga, kiedy wpływa na wody narracji pierwszoosobowej. W tym wypadku "Król Horroru" zabiera nas na rejs u wybrzeży Florydy, ale piękna pogoda, plaże i bajkowe otoczenie są tylko sprawnie zaprojektowaną iluzją. W rzeczywistości otrzymujemy mroczną, niepokojącą powieść, którą mimo niemałej objętości konsumuje się w wyjątkowo krótkim czasie. Do tego dochodzą sugestywne opisy procesu twórczego, który choć dotyczy malarstwa, równie dobrze mógłby odnosić się do pisania… W moim osobistym rankingu to jedna z najlepszych pozycji Kinga.

Wakacyjna Lista OsobistaWakacyjna Lista Osobista mat. prasowe

Monika Całkiewicz, Iwona Schymalla - "Zbrodnia prawie doskonała"

Tylko 21 lipca ebook "Zbrodnia prawie doskonała" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>

Jaka zbrodnia jest, każdy widzi – przynajmniej jeśli zostanie wykryta. Książka ta natomiast jest nie prawie, a całkiem doskonała. Z przyjemnością chodziłem na wykłady prof. Całkiewicz, która opowiadała o prawie karnym i kryminalistyce jak mało kto – a kiedy zobaczyłem, że wydaje kolejną książkę, wiedziałem już, że pochłonę tę pozycję szybciej niż plujki pojawiają się na ciele denata. Nie dość, że otrzymujemy wgląd w tajniki pracy śledczej, to jeszcze w pakiecie możemy liczyć na anegdoty i opisy prawdziwych spraw. Pozycja obowiązkowa dla każdego kryminalisty, który chce przygotować się do popełnienia czynu zabronionego.

Hakan Neseser - "Nieszczelna sieć"

Tylko 22 lipca ebook "Nieszczelna sieć" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>
Czasem nachodzi mnie refleksja, że dobrze pisać kryminały i mieć nazwisko zaczynające się od „M”, bo na księgarskiej półce można stanąć obok skandynawskiego guru gatunku. Hakan Nesser to jeden ze współczesnych mistrzów kryminału, a swoją pozycję zaczął budować właśnie od "Nieszczelnej sieci", pierwszego tomu cyklu z komisarzem Van Veeterenem. To niespecjalnie długa lektura z szybkim tempem – w sam raz na lato. O ile lubimy spędzać je w nieco chłodniejszych klimatach…

prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, Andrzej Markowski, Jan Miodek - "Wszystko zależy od przyimka"

Tylko 23 lipca ebook "Wszystko zależy od przyimka" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>
Książka o języku, która wciąga bardziej niż niejedna emocjonująca powieść? Jeśli posadzimy obok siebie Bralczyka i Miodka, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dostaniemy właśnie taką lekturę. Jeśli dodamy do tego Markowskiego, a rozmawiać z tymi trzema muszkieterami poprawnej polszczyzny polecimy Jerzemu Sosnowskiemu, zdumiewający efekt mamy gwarantowany. Przez tę książkę się płynie, a nawigatorzy prowadzą nas z taką finezją, że po skończeniu tej przygody nie mamy ochoty wpływać na żadne inne wody.

"Volta" Machulskiego, "Dunkierka" Nolana i nowy "Spider-Man" Wattsa. Oto premiery kinowe w lipcu

Więcej o: