Harry Potter powróci. Już niebawem będą dwie nowe książki o Młodym Czarodzieju

To prezent dla fanów z okazji 20-lecia serii autorstwa J.K. Rowling.

Mamy dobrą wiadomość dla fanów Harrego Pottera. Już w październiku ukażą się dwie nowe książki o sławnym czarodzieju. Wydawnictwo Bloomsbury poinformowało, że tomy będą towarzyszyć wystawie Brytyjskiej Biblioteki Narodowej, która niebawem powstanie w Londynie.

Harry Potter kończy 20 lat

Nowe książki o Harrym Potterze to efekt współpracy wydawnictwa Bloomsbury, J.K. Rowling i The British Library, którzy postanowili przygotować dla fanów prezent z okazji 20. urodzin serii powieści o przygodach czarodzieja. Tomy zostaną wydane w ramach wystawy “Historia Magii” w londyńskiej The British Library, która będzie otwarta od października 2017 do lutego 2018.

Lekcje Magii z Harrym Potterem

Jeśli wciąż czekacie na list z Hogwartu, pierwsza książka została stworzona specjalnie dla Was. “Harry Potter: Historia Magii” sprawi, że poczujecie się, jak na prawdziwych lekcjach w Magicznej Szkole - nauczycie się starożytnych zaklęć, traficie na zajęcia z eliksirów i poznacie tajniki latania na miotle.

 

Drugi tytuł - “Harry Potter: Podróż Przez Historię Magii” to prawdziwy skarb dla wszystkich wielbicieli serii J.K. Rowling. Tom będzie zawierać pełną historię Magicznego Świata, w tym opowieści o popularnych zaklęciach, magicznych stworzeniach i sławnych postaciach z poprzednich części (i nie tylko).

W książkach znajdziecie także oryginalne szkice powieści J.K. Rowling oraz eseje na temat wystawy o Harrym Potterze, autorstwa takich pisarzy, jak Major Tim Peake, Lucy Mangan, Steve Backshall i Anna Pavord.

'Harry Potter and the Goblet of Fire', reż. Mike Newell, prod. Warner Bros. Pictures'Harry Potter and the Goblet of Fire', reż. Mike Newell, prod. Warner Bros. Pictures kadr z filmu

Autorką tomów nie będzie sama J.K. Rowling, ale twórcy obiecują, że nie zawiodą fanów Harrego Pottera.

Obie książki ukażą się 20 października 2017 roku. Już teraz możecie składać zamówienia na stronach wydawnictwa.

Fenomen Harrego Pottera

Serię powieści o Młodym Czarodzieju rozpoczął tom “Harry Potter i Kamień Filozoficzny” (1997r.) autorstwa J.K. Rowling. Od tamtej pory powstało jeszcze 7 książek o Świecie Magii, a każda z nich doczekała się ekranizacji. Liczba sprzedanych egzemplarzy to ponad 450 milionów, a książki zostały przetłumaczone na 67 języków.

Harry Potter wciąż inspiruje

Mimo że Harry Potter właśnie skończył 20 lat, to wciąż nie przestaje inspirować. W oparciu o jego przygody co roku powstają nowe wystawy (najbardziej znana to ta w Warner Bros Studio pod Londynem), gry komputerowe i produkcje filmowe.

Już w listopadzie swoją premierę będzie miała druga część filmu o równoległym świecie Harrego Pottera - „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2”, a pod koniec roku zobaczymy „Voldemort: Origins of the Heir” - filmową historię o życiu młodego Sami Wiecie Kogo.

 

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" - ZWIASTUN

Więcej o: