Twórca "Thorgala" dołączył do obrońców sądów. A razem z nim jego komiksowy bohater

Jeden z twórców komiksowej serii "Thorgal", Grzegorz Rosiński, przyłączył się do protestu w obronie niezależności polskich sądów. Bohater jego rysunków też nie pozostał obojętny.

Od kilku dni w całej Polsce tysiące osób wychodzą na ulice, by zademonstrować swój sprzeciw wobec planowej rewolucji w sądach. W protestach biorą także udział artyści, m.in. aktorzy, którzy czytają zebranym fragmenty konstytucji RP.

W obronie sądów od Rzeszowa aż po Hel. Protesty na zdjęciach >>>

W niedzielę do protestujących dołączył także rysownik Grzegorz Rosiński, jeden z autorów komiksowej serii "Thorgal". Wszystko za sprawą tego wpisu na Facebooku:

Grzegorz Rosiński okazuje swoje wsparcie dla zagrożonej polskiej demokracji. Hasło "3xWeto" to apel do polskiego prezydenta o to, by nie podpisywał ustaw uchwalonych przez polski parlament, które wprost zagrażają wolności i niezależności polskiego wymiaru sprawiedliwości

- czytamy na stronie "Thorgala". Do wpisu dołączono także rysunek komiksowego wojownika z ręką wyciągnięta w charakterystycznym geście, pokazującym trzy wyprostowane palce.

"Jeśli Thorgal jest w akcji, to ta monstrualna ustawa nie ma szans :) ! Brawo panie Grzegorzu", "Czas kupić zaległe zeszyty" - komentują fani twórczości Rosińskiego. Ale są też tacy, którym nie rysunek i wpis nie przypadły do gustu.

"Uwielbiam Pana twórczość, ale do polityki niech się Pan lepiej nie miesza. My Polacy widzimy to trochę inaczej, niż wmawiają to wam media, które dla Polski nie są przychylne" - napisał jeden z użytkowników.

Rosiński żył i pracował w czasach ponurej komuny i jedynej słusznej władzy która zawłaszcza wszystko. Łapczywość powinna mieć swoje granice. Więc dlaczego każecie Rosińskiemu siedzieć cicho? Może warto przemyśleć własne stanowisko, posłuchać, pomyśleć

- odpowiedział mu inny fan.

Polacy protestujący na ulicach apelują do Andrzeja Dudy o zawetowanie ustaw. Czy prezydent ich posłucha?

Więcej o: