Chiński bestseller science fiction, książki, z którymi odnajdziesz motywację... [WAKACYJNA LISTA OSOBISTA]

W piątym tygodniu naszej letniej akcji swoją listą osobistą dzieli się Marcin Łukiańczyk. Poleca książki na każdy dzień nadchodzącego tygodnia.

W Wakacyjnej Liście Osobistej znane osoby przez całe wakacje polecają książki, które dobrze znać. W każdym tygodniu swoje propozycje przedstawiać będzie ktoś inny, bezpośrednio lub pośrednio związany z literaturą. Każdego dnia inny ebook z listy można też kupić w księgarni Publio.pl w promocyjnej cenie 14,90 zł.
W tym tygodniu naszej letniej akcji listą książek dzieli się z nami Marcin Łukiańczyk, założyciel serwisu upolujebooka.pl - jednego z najprężniej rozwijających się serwisów związanych z ebookami. Nie tylko umożliwia on kupowanie książek elektronicznych w rozsądnych cenach, ale również zakupy te nagradza punktami, które można później wymieniać na nagrody.

Mindware. Narzędzia skutecznego myślenia

Tylko 24 lipca ebook "Mindware" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>

W chwili, kiedy znajduję się na tak zwanym „rozstaju dróg” i zastanawiam, jak powinienem postąpić i wyeliminować największą ilość życiowych błędów, sięgam po „Mindware”. Autor – Richard E. Nisbett – to dla mnie twórca wielu idei i narzędzi praktycznego rozumowania. Od kiedy poznałem tę książkę, często do niej wracam i za każdym razem uczę się dostrzegać błędy i pułapki popełniane w codziennym rozumowaniu.

Sztuka zwycięstwa

Tylko 25 lipca ebook "Sztuka zwycięstwa" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>

Ta biografia jest niewątpliwym zbiorem inspiracji i niewyczerpaną masą porad dla osób prowadzących swoją firmę lub dla tych, które chcą dopiero zmierzyć się z jej uruchomieniem. To także niesamowita historia człowieka – Phila Knighta – twórcy potęgi Nike, ukazująca jego drogę na szczyt, niekoniecznie usłaną różami. „Sztuka zwycięstwa” jest ewidentnym przykładem na to, że warto posiadać marzenia i realizować swoje pasje. Jeśli ktoś poszukuje ogromnego motywatora, powinien przeczytać tę historię.

"Problem trzech ciał"

Tylko 26 lipca ebook "Problem trzech ciał" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>

Dla osób będących zagorzałymi fanami science fiction i poszukujących książki, której akcja „wciąga po uszy”, „Problem trzech ciał” jest pozycją obowiązkową. To, można powiedzieć, orientalna mieszanka wybuchowa chińskiego mistrza SF Liu Cixin, który przedstawia swój świat z ogromnym rozmachem, wrzucając do jednego „kotła” teorie spiskowe, intrygi polityczne oraz naukę. W efekcie otrzymujemy ogromnie pasjonującą historię, w której ewidentnie wyczuwalny jest powiew świeżości w lekko skostniałym w moim przekonaniu gatunku. To także zapowiedź niewątpliwej rozrywki w kolejnych tomach cyklu, który „Problem trzech ciał” otwiera.  

wakacyjna lista osobistawakacyjna lista osobista mat. prasowe

"4-godzinny tydzień pracy"

Tylko 27 lipca ebook "4-godzinny tydzień pracy" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>

Polecam i polecał będę ten poradnik każdemu swojemu znajomemu. To książka, która bez zbędnego moralizowania i pustego filozofowania wskazuje pozytywne następstwa motywacji, nie tylko dla osób prowadzących biznes. Timothy Ferriss pozwala dostrzec czytelnikowi drzemiące w nim możliwości i w prosty sposób ukazuje, jak czerpać korzyści z odważnego postępowania. To pozycja, która otwiera oczy i pozwala dostrzec, jak wiele w naszym życiu zależy od właściwego podejścia do systemu mobilizacji i motywacji. U mnie sprawdza się w stu procentach.

"Szczera prawda o nieuczciwości"

Tylko 28 lipca ebook "Szczera prawda o nieuczciwości" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>

Dan Ariely pozwolił mi zrewolucjonizować moje przekonania odnoszące się do kłamstw i powszechności ich używania przeze mnie samego i otaczających mnie ludzi. To książka o kłamstwach, którymi atakujemy nie tylko innych, ale także siebie samego. Po lekturze uzmysłowiłem sobie, jak ludzki mózg potrafi naginać prawdę, aby tylko „ułatwić” swojemu właścicielowi postępowanie wobec siebie samego i otaczającego go świata. Dostrzegłem motywy i czynniki, którymi kierujemy się przy podejmowaniu decyzji o uczciwości lub jej braku w naszym codziennym postępowaniu. Nie ukrywam, że lubię czytać poradniki, w szczególności wtedy, gdy mogę wyciągnąć z nich konstruktywne wnioski i próbować stosować je w swoim życiu.

13 powodów

Tylko 29 lipca ebook "13 powodów" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>

Przeczytałem tę książkę błyskawicznie, nie mogłem się opanować i nie odłożyłem czytnika, dopóki nie poznałem zakończenia tej rewelacyjnej opowieści. To historia, która, chwytając czytelnika w swoje władanie, obezwładni go, zaatakuje wszystkie zmysły, zapewniając prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Poruszone w niej problemy przewartościowały moje postępowanie wobec ludzi oraz sposób, w jaki postrzegam inne osoby. Po takich lekturach chciałoby się powiedzieć: oby wszystkie debiuty były na tak świetnym poziomie.

Wyścig z czasem

Tylko 30 lipca ebook "Wyścig z czasem" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>

Tom Clancy to autor, do książek którego zaglądam, kiedy potrzebuję chwil całkowitego odstresowania. Jack Ryan to bohater, który zapewnia mi maksimum emocjonującej akcji i łatwej rozrywki, zabierając mnie ze sobą w sam środek spisków, intryg i gry wywiadów. W „Wyścigu z czasem” dostałem kolejną porcję możliwych scenariuszy, które mogą zostać zrealizowane w dzisiejszym, zdominowanym przez terroryzm świecie. Fakt, że większość czytelników określi tę książkę „czytadłem”, w niczym nie umniejszył dreszczyku emocji, którego ona mi dostarczyła. Tego od takiej książki oczekiwałem.