Klasyka z Sherlockiem Holmesem, Tony Halik... [WAKACYJNA LISTA OSOBISTA]

W szóstym tygodniu naszej letniej akcji swoją listą osobistą dzieli się Ziemowit Szczerek. Poleca książki na każdy dzień nadchodzącego tygodnia.

W Wakacyjnej Liście Osobistej znane osoby przez całe wakacje polecają książki, które dobrze znać. W każdym tygodniu swoje propozycje przedstawiać będzie ktoś inny, bezpośrednio lub pośrednio związany z literaturą. Każdego dnia inny ebook z listy można też kupić w księgarni Publio.pl w promocyjnej cenie 14,90 zł.
W tym tygodniu naszej letniej akcji listą książek dzieli się z nami reporter i pisarz Ziemowit Szczerek. W 2013 r. zdobył Paszport "Polityki” za "przewrotną i wspaniale napisaną książkę 'Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian', która pokazuje, że żadna podróż, a zwłaszcza podróż na Wschód, nie jest niewinna". Finalista Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” (2015 r.) i Nagrody Literackiej Nike (2016 r.). Jego najnowsza książka to "Międzymorze. Podróże przez prawdziwą i wyobrażoną Europę Środkową".

"Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa"

Tylko 31 lipca ebook "Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>
Sherlock Holmes to pierwszy z superbohaterów nowych epok. Jeśli fin de siecle jest dla nas czymś w rodzaju nowej epoki klasycznej, to Holmes, country squire z genialnym mózgiem, jest kimś w rodzaju Odyseusza. A opowieści o nim, które kino eksploatuje teraz na wszystkie możliwe sposoby, to klasyka, której nie można nie znać.

"Język miast"

Tylko 1 sierpnia ebook "Język miast" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>
Miasta od zawsze mnie fascynują: ich konstrukcje, ich funkcje, klimat i to, jak ten klimat jest postrzegany przez ludzi, którzy w nich mieszkają, i tych, którzy do nich przyjeżdżają. Strasznie ciekawa sprawa.

"Tu byłem. Tony Halik"

Tylko 2 sierpnia ebook "Tu byłem. Tony Halik" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>
Tony Halik to jedna z tych legend PRL-owskiej młodości jak Adam Słodowy, gumy Turbo i sataniści, którzy rzekomo zabijali PRL-owskie koty. Halik pokazywał świat, żył życiem, którym w Polsce mało kto mógł żyć, a Polacy głodni byli przecież wszystkiego, co nie było Polską. Docenić go można szczególnie teraz, gdy jego miejsce zajął pewien bosonogi rasistowski kabotyn.

"Hardkorowi bibliotekarze z Timbuktu"

Tylko 3 sierpnia ebook "Hardkorowi bibliotekarze z Timbuktu" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>
Wśród rzeczy, których najbardziej nienawidzę, religijny fanatyzm zajmuje bardzo wysokie miejsce. Opowieść o dzielnych bibliotekarzach ratujących dzieła kultury z narażeniem życia przed islamskimi fanatykami w najgorszym wydaniu to miód na serce.

"Wszyscy ludzie Kremla"

Tylko 4 sierpnia ebook "Wszyscy ludzie Kremla" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>
"Wszyscy ludzie Kremla" to świetnie napisana książka, która przedstawiając kolejne kręgi putinowskiego świata i ludzi go organizujących, pozwala zrozumieć, na czym to wszystko polega, jakie myślenie za tym stoi oraz kto i dlaczego tą całą imprezą kręci. Kto się Rosją interesuje, główne tematy niby będzie znał, ale mnóstwo nowych szczegółów i nieznanych zwrotów akcji może pokazać wiele spraw w nowym świetle.

"Dzienniki gwiazdowe"

Tylko 5 sierpnia ebook "Dzienniki gwiazdowe" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>
Ijon Tichy z dzienników gwiazdowych to mój ulubiony polski bohater literacki. Kawał przemądrzałego buca rozbijającego się pomiędzy planetami i cywilizacjami jak szlachciura po sejmikach. Albo jak Lem po prawach fizyki.

"Maladie i inne opowiadania"

Tylko 6 sierpnia ebook "Maladie i inne opowiadania" w cenie 14,90 zł - sprawdź tutaj >>
Sapkowski - niezależnie od tego, co się myśli o jego warsztacie i stylu - to postać, która stworzyła całe pokolenie Polaków i, co więcej, ustawiła ich na mentalnej europejskiej mapie. Choć Europa niekoniecznie musiała to zauważyć. W każdym razie jego fascynacja historią i mitologią zachodu naszego niedokontynentu jest przeciwwagą dla jego wizji, na przykład z "Gry o Tron", gdzie Europa Środkowa, jak się zastanowić, leży na dnie Wąskiego Morza. U Sapkowskiego Słowiańszczyzna miesza się w najlepsze i po równo z germańskością czy celtyckością, a stolica świata nazywa się Novigrad.

Wakacyjna Lista Osobista Ziemowita SzczerkaWakacyjna Lista Osobista Ziemowita Szczerka mat. prasowe

Więcej o: