"Harry. Biografia": życie niesfornego księcia to zupełnie inna bajka, niż myślimy

Na miesiąc przed jednym z najbardziej wyczekiwanych ślubów w rodzinie królewskiej Wielkiej Brytanii do księgarni trafia biografia księcia Harry'ego zatytułowana po prostu "Harry. Biografia". Życie księcia opisała Katie Nicholl.

Zawsze "ten drugi", z minimalną szansą na koronę, niesforny, imprezujący książę Harry. Pewnie pamiętacie, jak szedł ze swoim bratem w kondukcie żałobnym księżnej Diany. Kilka lat później głośno zrobiło się o nim, gdy do prasy trafiły jego zdjęcia z imprezy w  mundurze hitlerowskim. Prawie zniknął z mediów, kiedy ogłoszono w końcu zaręczyny Williama i Kate. Co się z nim działo? Okazuje się, że nie próżnował.

Co porabiał przez wszystkie te lata? Dziennikarka Katie Nicholl prześledziła jego życiorys i spisała w zgrabną biografię, którą zatytułowała najprościej jak się dało, trzema słowami, które najlepiej opisują księcia: "Harry: życie, strata i miłość". To nie pierwsza osoba z rodziny królewskiej, którą opisuje Katie Nicholl. Dziennikarka ma na swoim koncie książkową historię związku Williama i Kate oraz biografię samej księżnej. Biografię Harry'ego czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, choć życie młodszego księcia nie zawsze takie jest. Już przed śmiercią matki Harry miał - jak na księcia - pod górkę.

Autorka śledzi relacje Harry'ego z ważnymi dla niego osobami - z rodzicami, w szczególności z matką, z którą był bardzo związany i z Williamem. Przygląda się też temu, jak na Harry'ego patrzy sama Królowa i macocha, która nigdy nie była w stanie zastąpić księciu matki. Poznajemy jego miłości, jego pasje i... jego drugą rodzinę w Botswanie. A na koniec dowiemy się, co takiego szczególnego znalazł w Meghan Markle, że teraz czekamy na ich ślub.

'Harry. Biografia''Harry. Biografia' materiały prasowe

"Harry. Biografia" ("Harry: Life, Loss, and Love"), tłum. Magdalena Moltzan-Małkowska, Prószyński i S-ka 2018

Książę Harry i Meghan Markle w pierwszym oficjalnym wywiadzie po zaręczynach. Do tej pory tego o nich nie wiedzieliśmy

Więcej o: