"Zaklinaczki" Zaczyńskiej to opowieść o sile najprawdziwszej kobiecej przyjaźni

Mariola Zaczyńska wraca z najnowszą powieścią. "Zaklinaczki" w księgarniach polskich znajdziecie już 22 maja.

To nie była znajomość od szkolnej ławy. Spotkały się już jako dojrzałe kobiety - Izyda, Gabi i Ewa. Każda z nich jest inna. Gabi żyje pod kloszem, oddając się bez reszty rodzinie i na ogół czuje się dobrze, ale ciągle ma poczucie, że jest ofiarą losu. Małżeński seks po latach zaczyna męczyć, a mąż irytować. Niby szczęśliwa, ale zazdrości plastyczce Izydzie urody i pewności siebie. Izyda wzbudza podziw. Tylko jak wygląda jej życie singielki, gdy zamyka za sobą drzwi? Izyda swoją prywatność trzyma szczelnie zamkniętą, ale nie wszystko udaje się jej utrzymać w tajemnicy. Ewa to twarda sztuka. Stworzona do pomagania innym, ale opętał ją demon zemsty... a to może oznaczać kłopoty.

Kiedy codzienność zaczyna wymykać się spod kontroli, a drogi przyjaciółek niebezpiecznie się rozchodzą, nie pozostaje nic innego, jak zaklinać rzeczywistość. Trudno jednak reżyserować życie według własnego scenariusza, jeśli tak wiele zależy od innych. A do tego – gdy się nie ma się reżyserskiego talentu.

"Zaklinaczki" Marioli Zaczyńskiej to wciągająca historia trzech kobiet, których życia splotły się nie tylko więzami przyjaźni. Ich relacja z każdą kolejną stroną ewoluuje i nie ma pewności, czy Zaczyńska nie wystawi ich przyjaźni na jeszcze trudniejsze próby. Jedno jest jednak pewne - z tych prób trzy bohaterki wyjdą zwycięsko, bo siła przyjaźni między kobietami jest jedną z najbardziej niesamowitych mocy działających we wszechświecie.

'Zaklinaczki' - Mariola Zaczyńska, wydawnictwo Prószyński S-ka'Zaklinaczki' - Mariola Zaczyńska, wydawnictwo Prószyński S-ka materiały prasowe

Zaczyńska poruszyła w swojej książce właściwie wszystkie możliwe tematy, które dotyczą współczesnych kobiet. Mając do dyspozycji trzy zupełnie różne bohaterki, żonglowała ich problemami tak, że trudno się oderwać od książki. Znajdziecie tu jednocześnie dużą dawkę wzruszenia, ale i sporo gniewu, który otacza bohaterki i napędza je do działania. Na swojej drodze spotkają one zarazem postaci zupełnie zwykłe - zwierzęta, przyjaciół, rodzinę - jak i te, które można spotkać właściwie tylko w książkach (np. emerytowaną prostytutkę, która trochę w fabule namiesza).

O autorce:

Mariola Zaczyńska – jako dziennikarka – dociekliwa i pyskata, staje zawsze w obronie słabszych. Jako miłośniczka zwierząt – walczy o ich prawa i opiekuje się gromadą przygarniętych psów. Jako brunetka z krwi i kości – temperamentna. Jako przyjaciółka – lojalna na zabój. Autorka czterech powieści.

"Zaklinaczki", Mariola Zaczyńska, wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera 22 maja

Więcej o: