Matka brutalnie zamordowanej dziennikarki Kim Wall napisała książkę o córce. Tą sprawą żył cały świat

Sprawę morderstwa Kim Wall śledziły uważnie media na całym świecie. Młoda dziennikarka umówiła się na wywiad z duńskim wynalazcą na jego prywatnej łodzi podwodnej i zginęła tam z jego ręki. Ponad rok po tragicznych wydarzeniach matka Kim Wall wydała o córce książkę.

"The book of Kim Wall: when words end" to tytuł książki o zamordowanej dziennikarce Kim Wall. Powieść została wydana w Szwecji w piątek 9 listopada. Autorką jest Ingrid Wall, matka Kim, która w ten sposób próbuje sobie poradzić z traumatycznymi wydarzeniami.

Latem 2017 roku Kim Wall umówiła się na wywiad z duńskim wynalazcą Peterem Madsenem i wszelki słuch o niej zaginął. 11 dni po ich spotkaniu na pokładzie prywatnej łodzi podwodnej Madsena, 21 sierpnia 2017 roku, z wody wyłowiono pierwsze fragmenty jej ciała.

Matka Kim Wall napisała książkę o córce

W wolnym tłumaczeniu tytuł książki Ingrid Wall brzmi: "Księga Kim Wall: Kiedy brakuje słów". Autorka w rozmowie ze szwedzkimi mediami przyznaje, że ta publikacja stanowiła dla niej formę autoterapii. Wytłumaczyła, że postanowiła napisać książkę już w chwili, kiedy z morza wyłowiono okaleczony korpus jej córki.

Jak relacjonuje szwedzki portal The Local, powiedziała dziennikarzom:

Obudziłam się w środku nocy. Dwie myśli nie dawały mi spokoju. Po pierwsze - Kim powinna być dalej obecna dzięki stypendium. Nie powinna zostać zapomniana.
Po drugie - książka, prawdziwa historia, powinna zostać spisana. Kim powinna zostać zapamiętana jako zaangażowana osoba o silnej woli. Kim Wall dokładnie taka była jako człowiek i dziennikarka. Tak powinni pamiętać o niej ludzie - nie jako o ofierze.

Ingrid Wall w swojej książce postanowiła opowiedzieć o dzieciństwie córki i początkach jej obiecującej kariery. Wall poruszy także temat okrutnej śmierci Kim: opowie o tym, jak odnaleziono jej szczątki, streści szczegóły śledztwa i opisze, jak wyglądał moment spotkania z mordercą Kim w sądzie.

Wall powiedziała portalowi TT:

To niezwykle przyjemne, że sprawiedliwości stało się już zadość i zapadł wyrok.

Książkę razem z Ingrid pisał także ojciec Kim, Joachim Wall.

Powstanie serial o zamordowanej Kim Wall

Grupa telewizyjna RTL Group oznajmiła, że w przyszłym roku zaczną się prace na planie serialu "The Investigation" opowiadającym o brutalnym mordzie na dziennikarce. Za scenariusz i reżyserie odpowiadać będzie Tobias Lindholm. Filmowiec był współtwórcą serialu "Mindhunter" i twórcą "Porwania".

Nie bez znaczenia jest fakt, że napisał też scenariusz nominowanego do Oscara filmu "Polowanie" z 2012 roku. Za ten sam film został nagrodzony Europejską Nagrodę Filmową i uznany za najlepszego scenarzystę roku. Produkcją najnowszego serialu zajmie się firma Frementale.

Więcej o: