Jo Nesbo ogłosił: detektyw Harry Hole wróci w przyszłym roku. "Nóż" już można zamawiać

Autor bestsellerowych i kultowych powieści kryminalnych Jo Nesbo zrobił swoim fanom wcześniejszy prezent na gwiazdkę i obiecał, że już niedługo będą mogli przeczytać kolejną, dwunastą już, powieść o perypetiach Harry'ego Hole'a.

Jo Nesbo sprzedał do tej pory na całym świecie już około 40 milionów egzemplarzy swoich kultowych powieści kryminalnych o bezkompromisowym policjancie, który ma wyjątkowy dar do rozwiązywania zagadek i ściągania sobie kłopotów na głowę. Autor na początku listopada ogłosił, że właśnie nanosi ostatnie szlify na dwunastą już książkę o Harrym Hole'u. Powieść ukaże się latem 2019 roku.

Jo Nesbo - Harry Hole wróci w 12. powieści

Tytuł najnowszej powieści w języku angielskim to "Knife", czyli po polsku "Nóż". Akcja zaczyna się niedługo po dramatycznym finale "Pragnienia". "Nóż" zaczyna się zatem od naprawdę ciężkiej pobudki policjanta.

Harry Hole budzi się bowiem z dramatycznym kacem, a jego ręce są pokryte krwią. Tym razem detektyw będzie musiał nie tylko zmierzyć się ze starym i śmiertelnym wrogiem, lecz także ze swoim największym wewnętrznym lękiem - mówi krótka zapowiedź na stronie Jo Nesbo.

Zamówienia na najświeższy kryminał mogą już składać obywatele Wielkiej Brytanii, Kanady, USA, Australii, Indii, Nowej Zelandii i Afryki Południowej. Fani mogą wybrać pomiędzy wersją papierową na Amazonie i stronie Waterstones, jak i wersją cyfrową, która będzie dostępna za pośrednictwem Amazona i strony Apple. 

Brytyjskie wydanie powieści norweskiego pisarza ma się ukazać 11 lipca 2019 roku. Wydawnictwo Dolnośląskie odpowiedzialne za polskie tłumaczenia powieści Nesbo obiecuje, że postara uwinąć się naprawdę szybko, tak by polscy czytelnicy nie musieli długo czekać. Ostatnią wydaną w Polsce powieścią Jo Nesbo była jego reinterpretacja "Makbeta". 

Powieści o Harrym Hole'u cieszą się tak wielką popularnością, że tylko kwestią czasu było, aż sięgnie po nie Hollywood. W 2017 roku do kin trafił "Pierwszy śnieg" z Michaelem Fassbednerem w roli głównej. Film zarobił na całym świecie 43 084 060 dolarów. 

Książki autora dostępne są w formie ebooków w Publio.pl >>

Więcej o: