Mróz, Tokarczuk, Żulczyk i inni. Oto 5 najpopularniejszych ebooków 2018 roku

Grudzień zbliża się do końca. Przedstawiamy więc pięć ebooków z listy najpopularniejszych w 2018 r. A w zestawieniu tuż obok siebie wyróżnieni Bookerem "Bieguni" i kryminał seryjnego twórcy bestsellerów.

Najchętniej kupowane tytuły to niekoniecznie tegoroczne premiery, znakomicie za to pokazują, czym żyliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Książki dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

"Kontratyp", Remigiusz Mróz

Najpopularniejsza seria speca od kryminałów doczeka się wkrótce wersji serialowej, a główna bohaterka Joanna Chyłka zyska nową twarz – aktorki Magdaleny Cieleckiej. W „Testamencie”, który był siódmym tomem prawniczego cyklu, Remigiusz Mróz serwuje czytelnikom klasyczną zagadkę kryminalną – przynajmniej na początku: warszawski lekarz otrzymuje w spadku nieruchomość od swojej pacjentki. W zapuszczonym domu czeka zaś na niego nieprzyjemna niespodzianka...

Powieści Remigiusza Mroza otrzymują skrajnie różne recenzje, ale jednego nie można mu odmówić – w ostatnich latach żaden inny autor nie zachęcił Polaków tak skutecznie do czytania.

"Bieguni", Olga Tokarczuk

W Polsce powieść doceniono już dawno – nagrodzona Nike 2008, zwyciężyła także w plebiscycie czytelników na najlepszą książkę roku. Dziesięć lat po premierze dostała jednak nowe życie – na świecie i w kraju – po tym, jak wiosną tego roku zdobyła Międzynarodową Nagrodę Bookera. „Bieguni” są więc najlepszym przykładem tego, że dobra literatura nie tylko się nie starzeje, ale wręcz zyskuje na aktualności. Może też zostać odczytana zupełnie na nowo.

Podróżując śladem bohaterów Tokarczuk przez wieki i kontynenty, czujemy ducha współczesnego świata – niezaspokojone pragnienie zmiany i dążenie do unieśmiertelnienia ludzkiego ciała.

Ebook 'Bieguni' Olgi TokarczukEbook 'Bieguni' Olgi Tokarczuk Publio.pl

"Spod zamarzniętych powiek", Dominik Szczepański, Adam Bielecki

Dramat na Nanga Parbat stał się jednym z najważniejszych medialnych wydarzeń tego roku i rozpalił niesamowite zainteresowanie himalaizmem, zwłaszcza zimowym. Koleją rzeczy biografia Adama Bieleckiego, który brał udział w akcji ratunkowej po Elizabeth Revol i Tomka Mackiewicza, momentalnie znalazła się na szczytach wszelkich list bestsellerów.

„Spod zamarzniętych powiek” daje możliwość zrozumienia, co dzieje się podczas wypraw w najwyższe góry świata, nawet tym, którzy ze wspinaczką nie mają nic wspólnego. Przede wszystkim jednak jest opowieścią chłopaka, który z uporem realizował swoje marzenia. A my przecież lubimy historie sukcesu.

"Każde martwe marzenie", Robert M. Wegner

Piąty tom kolejnego literackiego cyklu w zestawieniu – tym razem jednak fantasy. Trzy lata oczekiwania na „Każde martwe marzenie” nie przyniosło czytelniczych rozczarowań. Było warto, bo w książce znalazło się wszystko, co najlepsze, w „Opowieściach z meekhańskiego pogranicza”: bohaterowie wciąż są ciekawi i zaskakujący, akcja szybka, a rzeczywistość – choć fantastyczna –skonstruowana bardzo przekonująco. Pomysł na świat Meekhanu został przez Wegnera zrealizowany z takim rozmachem, że każda kolejna wizyta w tej krainie staje się niesamowitą przygodą. Tak jest i tym razem.

"Ślepnąc od świateł", Jakub Żulczyk

Historia dilera kokainy krążącego nocami po Warszawie pokazuje ciemną stronę miasta i ludzi, którzy na co dzień nierzadko grzeją się w świetle kamer. Książka Jakuba Żulczyka jest czarnym koniem tego zestawienia. Na listę wskoczyła dzięki popularności produkcji HBO – jeśli chodzi o oglądane w Polsce seriale, końcówka roku bezsprzecznie należała do „Ślepnąc od świateł”. Na tej samej fali powróciło zaś zainteresowanie powieściowym pierwowzorem. Jeszcze bardziej brutalnym i niepokojącym niż serial, do którego scenariusz tworzył zresztą sam Żulczyk.

Książki dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Ebook 'Ślepnąć od świateł' Jakuba ŻulczykaEbook 'Ślepnąć od świateł' Jakuba Żulczyka Publio.pl

Więcej o: