"Król" Szczepana Twardocha - Michał Żurawski z główną rolą w serialu

Szczepan Twardoch stworzył postać Jakuba Szapiro w powieści "Król", a w serialu zagra go Michał Żurawski. Zdjęcia ruszają w tym miesiącu.
Zobacz wideo

Ekranizacja "Króla" Szczepana Twardocha to nie jest nowy pomysł. - Zaciekawiła nas oryginalność tej powieści. W Polsce nie było jeszcze serialu opowiadającego o świecie gangsterów, mafii lat 20. XX wieku. Może z tego wyjść bardzo ciekawy serial kryminalny, a zarazem opowiadający nieznaną, trochę ciemniejszą historię międzywojennej Polski - mówił w 2017 roku w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Jakub Szurmiej, dyrektor kanałów filmowych nc+.

"Król" Szczepana Twardocha - Michał Żurawski z główną rolą

"Żydowski gangster. Polskie piekło. Warszawa 1937" - tak zapowiada książkę "Król" wydawca. Powieść Szczepana Twardocha ukazała się w 2016 roku. Teraz bohaterowie trafią do telewizji. W rolę główną, żydowskiego boksera Jakuba Szapiry, który marzy o tym, by zostać królem Warszawy, wcieli się Michał Żurawski. Aktor jest znany z produkcji takich jak seriale "Kruk. Szepty słychać po zmroku" czy "Chyłka - Zaginięcie", a wcześniej filmu "Karbala". 

 

Jako Mosze Bernsztajn wystąpi Kacper Olszewski.

Szczepan Twardoch to pisarz, który ma na koncie Paszport Polityki i Nike za powieść "Morfina" i Nagrodę Fundacji im. Kościelskich oraz Berlin Brücke Literaturpreis za "Dracha". Pisarz jest jednym ze scenarzystów serialu, który powstanie na podstawie "Króla". Współpracują z nim na tym polu Łukasz M. Maciejewski (scenarzysta główny) i Dana Łukasińska.

Reżyseruje Jan P. Matuszyński ("Ostatnia rodzina"). Serial "Król" będzie można oglądać na antenie Canal+. Zdjęcia rozpoczynają się w kwietniu, jeszcze nie wiadomo dokładnie, kiedy serial trafi na antenę - będzie to prawdopodobnie jesienią.

Książki Szczepana Twardocha dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Co wiemy o Michale Żurawskim? Sławny brat, troje dzieci i ONA. "Od razu było wiadomo, że niezwykła siła ciągnie nas do siebie" >>

Więcej o: