Jedyny w swoim rodzaju Sherlock Holmes teraz w audio! Czyta Borys Szyc

Ta premiera to nie lada gratka dla fanów klasyki kryminałów i audiobooków. Pierwsze opowiadania o legendarnym detektywie Sherlocku Holmesie w niezwykłej interpretacji Borysa Szyca są już dostępne w aplikacji Storytel. Aktor w genialny sposób wcielił się nie tylko w rolę tytułowego bohatera opowiadań, ale również pozostałe postaci stworzone przez Arthura Conan Doyle'a.

W rolę Sherlocka Holmesa wcielało się wielu znamienitych aktorów, ale jeszcze żaden nie stanął przed wyzwaniem odegrania ról wszystkich bohaterów opowiadań na raz. W najnowszej produkcji Storytel Polska, Borys Szyc zabiera nas w niezwykłą podróż śladami przygód słynnego detektywa, wcielając się w role Sherlocka, dr Watsona, prof. Moriarty a także Ireny Adler.

- Wszyscy bohaterowie stworzeni przez sir Conan Doyle’a są postaciami z krwi i kości, co bardzo pomogło mi wcielić się w te role. Jestem pod ogromnym wrażeniem aktualności tej literatury, która choć powstawała na przełomie XIX i XX wieku, jest napisana bardzo współcześnie. W pracy nad audiobookami pomogło mi też fizyczne wcielenie się w bohaterów opowiadań podczas sesji zdjęciowej i realizacji wideo. Mam nadzieję, że moja interpretacja pozwoli użytkownikom Storytel odkryć tę klasykę kryminału na nowo - mówi Szyc.

 

W Storytel można już wysłuchać dwóch powieści autorstwa Arthura Conan Doyle’a: "Studium w Szkarłacie" i "Znak Czterech". W nadchodzących tygodniach w aplikacji publikowane będą kolejne opowiadania o Sherlocku Holmesie czytane przez Borysa Szyca. W związku z premierą, Storytel przygotował dla nowych użytkowników aż 30 dni darmowego dostępu do aplikacji. Wystarczy zarejestrować się na www.storytel.pl/sherlockholmes.

Storytel to cyfrowa usługa abonamentowa, umożliwiająca streaming audiobooków na telefonach, tabletach i komputerach. Aby z niej skorzystać, należy zarejestrować się w serwisie Storytel i pobrać darmową aplikację, w której dostępne są tysiące audiobooków w języku polskim i angielskim. Platforma działa podobnie do serwisów rozrywkowych z filmami czy muzyką - użytkownik wnosi stałą miesięczną opłatę i może słuchać audiobooków i podcastów bez żadnych ograniczeń. Firma powstała w 2005 r. w Szwecji, w Polsce działa od lutego 2016. Obecnie ma ponad 800 tys. użytkowników w 15 krajach. www.storytel.pl

Więcej o: