J.K. Rowling napisała nowe opowiadania o świecie Harry'ego Pottera. Ukażą się w przyszłym miesiącu

J.K. Rowling zrobiła swoim czytelnikom prezent i stworzyła cztery nowe opowieści z cyklu o nastoletnim czarodzieju, Harrym Potterze. Te ukażą się jako ebooki i będą dostępne na jej stronie. Tym razem pisarka skupiła się na historii Hogwartu.
Zobacz wideo

Harry Potter to bohater fantastycznych powieści o świecie czarodziejów, które zdobyły szturmem serca czytelników na całym świecie. Książki szybko doczekały się też swoich wysokobudżetowych ekranizacji, a sama ich autorka J.K. Rowling stworzyła dla fanów serwis Pottermore.com. To tam pojawiają się wszystkie informacje o książkach i filmach, a także historie i fakty, które nie zmieściły się w powieściach. Tam też zarejestrowani użytkownicy będą mogli przeczytać aż cztery nowe opowiadania o magicznym świecie.

>>100 najpopularniejszych książek świata. Na szczycie listy 400-letni przebój<<

J.K. Rowling napisała cztery nowe opowiadania o świecie Harry'ego Pottera

Najnowsze opowiadania w formie ebooków pojawią się na Pottermore.com już 27 czerwca. Autorka skupiła się na historii Hogwartu - szkoły magii i czarodziejstwa, w której rozgrywa się większość akcji ukochanych przez miliony osób książek (i filmów). Opowieści będą traktować o przedmiotach, których młodzi czarodzieje uczyli się w swojej akademii.

Materiały promocyjneMateriały promocyjne fot. Pottermore.com

Zgodnie z opisem najnowsze opowieści "zabiorą was w podróż w czasie, by pokazać nam tradycyjny folklor i magię, które leżą w sercu historii o Harrym Potterze". Stąd też tytuły: "Harry Potter: Podróż przez Zaklęcia i uroki oraz Obronę przed czarną magią", "Harry Potter: Podróż przez Eliksiry i Zielarstwo", "Harry Potter: Podróż przez Wróżbiarstwo i Astronomię" i "Harry Potter: Podróż przez Opiekę nad magicznymi stworzeniami".

>>>"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda". Czekam już na następną część<<<

Wcześniej J.K. Rowling wydała podobne zbiory - "Harry Potter: Historia Magii" czy też "Baśnie Barda Beedle'a". Ta ostatnia pozycja odegrała istotną rolę w fabule książki "Harry Potter i Insygnia Śmierci" i jest  często przywoływana w fabule innych części powieści. To tradycyjne bajki czarodziejów, które w powieściowym świecie rodzice czytali swoim dzieciom.

>>To zdjęcie z 'Harry'ego Pottera' i dzisiejsza data mają więcej wspólnego, niż myślisz. Uwaga - wzrusza!<<

Poza historią magii, książki będą też zawierać notatki, strony manuskryptów i szkice, które wcześniej widzieliśmy w "Historii Magii". Jednocześnie ukażą się także wersje po francusku, włosku i niemiecku - można je zamówić w przedsprzedaży na Amazon UK, Amazon US, Apple i Kobo.

Książki autorki dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: