"Igrzyska śmierci" - Suzanne Collins pisze prequel. Ma też powstać film

Suzanne Collins pisze książkę, której akcja rozgrywa się 64 lata przed wydarzeniami opisanymi w pierwszym tomie trylogii "Igrzyska śmierci". Studio Lionsgate już prowadzi rozmowy w sprawie ekranizacji.
Zobacz wideo

Wydawnictwo Scholastic ogłosiło, że 19 maja przyszłego roku będzie miała premierę kolejna powieść Suzanne Collins. Fani Katniss Everdeen niestety nie poznają nowych przygód swojej ulubienicy, bo fabuła ma opowiadać o tym, co miało miejsce na długo przed jej narodzinami. 

Jak tłumaczy w oświadczeniu autorka "Igrzysk śmierci", nowa książka ma być próbą zastanowienia się nad tym, ile jesteśmy w stanie poświęcić, aby przetrwać. Akcja ma rozgrywać się 10 lat po wojnie, gdy Panem stara się znowu stanąć na nogi.

- Dekada po stłamszeniu rebelii (nazywanej potocznie Mrocznymi dniami) to żyzny grunt, na którym można rozwinąć postaci. Przy okazji nie obędzie się bez zadawania trudnych pytań i definiowania ludzkości przez pryzmat różnych bohaterów - czytamy.

Książka na razie nie ma jeszcze tytułu. W tym momencie funkcjonuje jako "niezatytułowana powieść o Panem".

 

"Igrzyska śmierci" - Suzanne Collins napisała prequel. Ma też powstać film

Szefowie studia Lionsgate, które wyprodukowało wszystkie cztery filmy z Jennifer Lawrence, są zainteresowani ekranizacją prequela. - Nie możemy się doczekać następnej książki Suzanne. Byliśmy w kontakcie podczas jej pisania i bardzo czekamy na możliwość dalszej bliskiej współpracy z nią przy filmie - powiedział Joe Drake, przewodniczący grupy filmowej Lionsgate.

Warto przypomnieć, że od premiery pierwszego tomu "Igrzysk śmierci" w 2008 roku na świecie sprzedało się ponad 100 mln egzemplarzy trylogii. Filmy z Lawrence w roli Katniss zarobiły z kolei około 3 miliardy dolarów.

Więcej o: