"Stranger Things: Ciemność nad miastem". Kochasz Jima Hoppera? Przeczytaj tę książkę

"Stranger Things 3" dopiero co miało swoją premierę na Netfliksie, więc istnieje cień szansy, że spora część fanów zdążyła już wciągnąć wszystkie nowe odcinki. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi świat książki - na rynku ukazała się niedawno powieść "Stranger Things: Ciemność nad miastem". Jest poświęcona przeszłości jednego z najbardziej lubianych bohaterów, szeryfa Jima Hoppera.
Zobacz wideo


"Stranger Things" braci Duffer to jeden z najpopularniejszych i najszerzej komentowanych serialów dostępnych na Netfliksie. 4 lipca premierę miała trzecia seria opowieści o grupie nastolatków z małego amerykańskiego miasteczka Hawkins. Dla tych, dal których trzy sezony serialu to ciągle za mało, Netflix przygotował książki poświęcone poszczególnym bohaterom z tego uniwersum. Na polski rynku niedawno ukazała się powieść "Stranger Things: Ciemność nad miastem". Dzięki niej poznacie przeszłość Hoppera.

"Stranger Things: Ciemność nad miastem" - co się wcześniej stało z Hopperem?

Szeryf Jim Hopper to szeryf w Hawniks. To właśnie on przygarnął zbiegłą z laboratorium Jedenastkę pod swój dach i został jej adoptowanym ojcem. Po spektakularnych wydarzeniach z finału drugiego sezonu serialu, kiedy to Jedenastka zamknęła przejścia między wymiarami, przychodzi zima i Boże Narodzenie. Pierwsze, które razem spędzą.

Boże Narodzenie, Hawkins, 1984. Szeryf Hopper chce spędzić w spokoju pierwsze święta z Jedenastką, lecz jego adoptowana córka ma inne plany. Mimo protestów Hoppera, wyciąga z piwnicy pudło opisane "Nowy Jork" i zaczyna "przesłuchanie". Jak to się stało, że Hopper wiele lat temu wyjechał z Hawkins? Co oznacza "Wietnam"? Dlaczego nigdy nie wspomina o Nowym Jorku?
I choć Hopper wolałby zmierzyć się ze stadem wściekłych demogorgonów niż mówić o swojej przeszłości, wie, że nie może dłużej zaprzeczać prawdzie. Tak zaczyna się opowieść o incydencie w Nowym Jorku - ostatnim wielkim śledztwie, nim wszystko się zmieniło…

>>>W drugim sezonie "Stranger Things" palili 262 razy. Netflix chce teraz powycinać takie sceny<<

Lato, Nowy Jork, 1977. Po powrocie z wojny w Wietnamie Hopper zaczyna od nowa. Mała córeczka, kochająca żona i praca detektywa w nowojorskiej policji ? życie w cywilu wydaje się takie łatwe… Ale gdy nagle zjawiają się tajemniczy agenci federalni i konfiskują akta dotyczące serii brutalnych, nierozwiązanych zabójstw, Hopper bierze sprawy w swoje ręce, kładąc na szalę wszystko, byle tylko odkryć prawdę.
Jako tajniak infiltruje świat nowojorskich gangów ulicznych. Gdy jest bliski rozwiązania sprawy, w całym mieście gasną światła, pogrążając Hoppera w ciemności głębszej niż kiedykolwiek wcześniej.


Powieść napisał Adam Christopher, który na swoim blogu tak komentuje przygodę z powieścią "To był wymarzony projekt, a pisanie książki sprawiło mi radość. Jestem wielkim fanem tego serialu, a szeryf Hawkins, Jim Hopper, to moja ulubiona postać. Zagłębienie się w jego nowojorską przeszłość stanowiło świetną zabawę i mam nadzieję, że czytelnicy będą mieli tyle samo radości z czytania o jego dziwacznej przygodzie w 1977 roku, co ja z jej pisania".

Powieść w polskim wydaniu liczy sobie 460 stron i kosztuje 39.99 złotych. Niewątpliwie będzie udanym dodatkiem do wakacyjnego wyjazdu. 

Powieści ze świata Stranger Things dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

>Trzeci sezon "Stranger Things" od dziś na Netfliksie. Ile zarabiają aktorzy serialu?<

Więcej o: