20 lat badał sprawę zabójstwa Sharon Tate. Znalazł setki nieścisłości w raportach policyjnych

"Rodzina" Charlesa Mansona w 1969 roku w ciągu dwóch dni zabiła siedem osób, w tym Sharon Tate, żonę Romana Polańskiego. "Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood" to efekt ponad 20-letniego dziennikarskiego śledztwa, jakie przeprowadził Tom O'Neill.

Mija właśnie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zlecił członkom swojej sekty brutalne morderstwa w Hollywood. Pół wieku później Tom O’Neill publikuje demaskatorski reportaż oparty na nieznanych bądź zatajonych faktach, zeznaniach i dokumentach, obalający oficjalną wersję tych wstrząsających wydarzeń.

Dlaczego zginęła Sharon Tate? Reportaż efektem ponad 20-letniego dziennikarskiego śledztwa

8 sierpnia 1969. Na pierwszych stronach dziennika "Los Angeles Times" informacje jak co dzień: W szpitalu głównym nie udało się uratować życia rannego policjanta. Uchwalono nowy budżet dla szkół. Naukowcy wciąż dyskutowali o pierwszych krokach człowieka na Księżycu, a z Londynu napłynęły doniesienia, że Beatlesi kończą nagrywać album "Abbey Road". Nic nie zapowiadało, że to ostatni tak spokojny dzień w Kalifornii, a zarazem koniec niewinnej hipisowskiej ery Peace, Love and Empathy. Po zachodzie słońca Charles Manson, rękami swoich wyznawców, dokona mordu, o którym usłyszy cały świat.

W dniu śmierci 26-letnia Sharon Tate była w ósmym miesiącu ciąży. Wraz z trójką przyjaciół spędziła spokojny dzień w swojej willi przy Cielo Drive w Hollywood. Sekta Mansona włamuje się do domu w nocy, kiedy śpią. Zabijają powoli, rozkoszują się cierpieniem i błaganiami swoich ofiar. Każda z nich ginie od kilkudziesięciu pchnięć nożem. Martwe ciało Sharon znaleziono w salonie. Na drzwiach wejściowych widniał napis "Pig" ("świnia"), napisany jej krwią.

Dlaczego zginęli właśnie oni? Czy aby na pewno był to niefortunny zbieg okoliczności, jak głosi oficjalny raport policji?

O’Neill przez ponad 20 lat szukał odpowiedzi na te pytania. W materiałach policyjnych i prokuratorskich znalazł setki nieścisłości. Z kim tak naprawdę zadawał się Manson i jak daleko posunęli się jego hollywoodzcy znajomi, żeby ukryć swoje powiązania? Dlaczego śledczy nie powstrzymali go, mając ku temu tak wiele okazji? Czy handlarze narkotyków, którzy znali Mansona, mogli zatrudnić go do zainicjowania mściwej masakry w willi Polańskich?

Reportaż "Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood" to całkowicie nowy obraz morderstwa, które wstrząsnęło światem. Zawiera setki niepublikowanych wywiadów i dziesiątki nieznanych opinii publicznej dokumentów z archiwów policji, FBI i CIA. Zgłębiając tajemnicę sprzed pięćdziesięciu lat, autor podąża tropem zagadek i mrocznych sekretów Hollywood. Szokująca prawda, do której dotarł, dopiero teraz ujrzy światło dzienne.

Książka ukazuje się 17 lipca, trzy tygodnie przed premierą głośnego filmu Quentina Tarantino "Pewnego razu w Hollywood" (w kinach od 9 sierpnia), inspirowanego historią Mansona, jego związkami ze światem Hollywood oraz narkotycznym duchem Kalifornii lat 60. XX wieku.

Widzieliśmy "Once Upon a Time in Hollywood" Quentina Tarantino. Zachwyca formą [PROSTO Z CANNES] >>

Zobacz wideo

Tom O’Neill to pisarz i dziennikarz publikujący m.in. w "New York Daily News" i"Village Voice". Jego artykuł dla magazynu "Us" zaowocował powstaniem popularnego serialu śledczego "The Us Report". Zdobył nagrodę medialną National Women’s Political Caucus i Radcliffe College w 1995 roku. Przez ostatnie dekady zajmował się głównie śledztwem w sprawie zbrodni popełnionych przez Charlesa Mansona i jego "Rodzinę". Współautorem książki jest Dan Piepenbring, dziennikarz i redaktor, współpracujący m.in. z "New Yorkerem".

Książka dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: