"Igrzyska Śmierci". Znamy tytuł prequela. Suzanne Collins przyszłej wiosny wydaje nową książkę z serii

Wracamy do Panem! Suzanne Collins w maju przyszłego roku wydaje powieść "The Ballad of Songbirds and Snakes", która ponownie zabierze czytelników do postapokaliptycznego Panem. Tym razem będziemy mieli okazję poznać ten kraj przed wydarzeniami, które znamy z serii "Igrzyska Śmierci".
Zobacz wideo

Suzanne Collins, autorka bestsellerowej serii "Igrzyska Śmierci", ujawniła w programie Good Morning America tytuł oraz okładkę swojej nadchodzącej książki. Wydawnictwo Scholastic potwierdziło wcześniejsze informacje, że powieść ukaże się na świecie 19 maja 2020 roku. Ci, którzy liczyli na więcej przygód Katniss Everdeen, obejdą się jednak smakiem, bo akcja "The Ballad of Songbirds and Snakes" będzie się toczyć na długo przed tym, co wydarzyło się na kartach "Igrzysk Śmierci", "W pierścieniu ognia" i "Kosogłosa". 

"Igrzyska Śmierci". Już przyszłej wiosny prequel osadzony dekady przed narodzinami Katniss Everdeen

Na instagramowym profilu wydawnictwa Scholastic można podpatrzeć oficjalną okładkę prequela do "Igrzysk śmierci", który otrzymał tytuł "The Ballad of Songbirds and Snakes":

 

Suzanne Collins już wcześniej zdradziła co nieco na temat fabuły książki. Ma ona być kolejną próbą zastanowienia się nad tym, ile jesteśmy w stanie poświęcić, aby przetrwać. Akcja "The Ballad (...)" toczy się dziesięć lat po wielkim buncie mieszkańców Panem, w okolicach 10. Igrzysk Śmierci (przypomnijmy, że Katniss Everdeen i Peeta Mellark, główni bohaterowie trylogii "Igrzyska Śmierci", brali udział w 74. Igrzyskach). Panem powoli podnosi się z ruiny spowodowanej rebelią - jak stwierdziła sama Suzanne Collins, "to żyzny grunt, na którym można rozwinąć postaci". 

Symboliczna okładka nawiązuje do znanego z poprzednich książek Collins kosogłosa, który spogląda ku górze. Jak w oświadczeniu napisała szefowa wydawnictwa Scholastic, Ellie Berger, ma to być nawiązanie do przesłania powieści, która "zadaje ważne pytania o władzę, używanie przemocy i prawdę o ludzkiej naturze". 

Choć "The Ballad (...)" dopiero ma się ukazać, szefowie studia Lionsgate, które wyprodukowało wszystkie cztery filmy z serii "Igrzyska Śmierci" z Jennifer Lawrence, już są zainteresowani ekranizacją prequela. - Nie możemy się doczekać następnej książki Suzanne. Byliśmy w kontakcie podczas jej pisania i czekamy na możliwość dalszej bliskiej współpracy z nią - powiedział Joe Drake, przewodniczący grupy filmowej Lionsgate.

Na razie nie wiadomo, kiedy i pod jakim tytułem "The Ballad of Songbirds and Snakes" ukaże się w Polsce.