W sieci można kupić "Nie ma" Mariusza Szczygła z autografem za duże pieniądze. Laureat Nike proponuje inne rozwiązanie

Sezon nagród literackich trwa w najlepsze i zaowocował w tym roku szczególnie wzmożonym ruchem czytelniczym. Obok Olgi Tokarczuk bardzo poczytny stał się Mariusz Szczygieł, laureat Nagrody Literackiej Nike 2019. Autor odpowiedział na Instagramie pomysłowym osobom, które zaczęły sprzedawać jego wyróżnioną książkę "Nie ma" z autografem za wygórowane kwoty.

W ostatnich tygodniach twórczość laureata tegorocznej Nagrody Literackiej Nike, Mariusza Szczygła, przeżywa falę wzmożonej popularności. Niektórzy posiadacze "Nie ma", zbioru wyjątkowych rozmów autora z ludźmi z różnych światów, naturalnie wyczuli biznes - postanowili za niemałe sumy pozbyć się swoich egzemplarzy opatrzonych autografem. Szczygieł zasugerował dużo łagodniejsze dla portfela rozwiązanie na zdobycie podpisanej kopii.

Zobacz też: Polacy oszaleli na punkcie książek Olgi Tokarczuk. Na dostawę dzieł noblistki trzeba czekać tygodniami >>

"Nie ma" tańszych egzemplarzy Mariusza Szczygła z autografem? Są - oferuje je sam autor

Pisarz na swoim instagramowym profilu opublikował zrzut ekranu z serwisu Allegro, gdzie znalazła się aukcja pod nazwą "Mariusz Szczygieł Nie ma autograf laureat Nike". Sprzedawca wystawił książkę za wcale nie małą cenę 100 zł. Pisarz zareagował słowami:

Wiem, że zarobić można na wszystkim. I to komplement dla mnie znaleźć się w takiej ofercie. Ale handlowanie moimi zdjęciami z autografem i książkami z tymże - wkurza mnie. Jeszcze żyję! Każdy, kto chce książkę moją z dedykacją, kupi ją z dużą zniżką od ceny okładkowej na wrzenie.pl lub dowody.com. Prośbę o dedykację proszę wpisać w uwagach.
 

Sprawdziliśmy stronę internetową wydawnictwa Dowody na Istnienie - faktycznie, "Nie ma" można otrzymać za cenę prawie trzykrotnie niższą niż ta z odkrytej przez pisarza aukcji.

Mariusz Szczygieł - laureat Nagrody Literackiej Nike 2019. "Pomyślałem, że mogę pisać reportaż dla siebie"

Przypomnijmy, że Mariusz Szczygieł został w tym roku wyróżniony Nagrodą Literacką Nike zarówno przez jury, jak i przez czytelników "Gazety Wyborczej". - Nagradzamy książkę, która jest niczym rozsypane archiwum z poszukiwań odpowiedzi na pytanie fundamentalne: dlaczego raczej czegoś "nie ma" niż jest - powiedział podczas gali wręczenia Nike 2019 przewodniczący jury, prof. Marek Zaleski. Podkreślił przy tym, że "Nie ma" prezentuje "brawurowe i ekscentryczne podejście, jak na reportaż, którego racją jest przecież to, co jest, co zdarzyło się".

Mariusz Szczygieł przy odbieraniu nagrody mówił ze wzruszeniem:

Przyszedł moment w moim życiu, kiedy pomyślałem sobie, że nie piszę reportaży tylko dla czytelników, nie tylko piszę dla bohaterek i dla bohaterów, którym te reportaże też coś dają w ich życiu, ale że mogę pisać reportaż dla siebie. Wspaniali pisarze fikcji mogą swoje sprawy pozałatwiać swoimi powieściami, wywentylować pewne problemy, to pomyślałem, że można to też robić reportażami.

Książki Mariusza Szczygła dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: