Setki ludzi pod wrocławskim Narodowym Forum Muzyki. To kolejka po wejściówki na spotkanie z Olgą Tokarczuk

20 października Olga Tokarczuk spotka się z czytelnikami w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Będzie to pierwsze wydarzenie w Polsce z udziałem pisarki, odkąd została laureatką literackiej Nagrody Nobla. W celu odebrania darmowych wejściówek pod NFM-em ustawiła się imponująca kolejka.
Zobacz wideo

Reporter RMF FM Mateusz Czmiel udostępnił na Twitterze wideo nagrane w okolicach Narodowego Forum Muzyki, na którym doskonale widać, jak wielu czytelników chciało się załapać na spotkanie z noblistką.

Olga Tokarczuk kończy trasę po Niemczech i wraca do Wrocławia

Ostatnie tygodnie Tokarczuk spędziła w Niemczech, promując "Księgi Jakubowe" (2014). To właśnie w trasie dowiedziała się, że przyznano jej nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Z rodzimymi czytelnikami pisarka zobaczy się 20 października w bliskim jej sercu Wrocławiu. Zgodnie z wcześniejszym planem, honorowa obywatelka miasta weźmie udział w zakończeniu ósmej edycji Bruno Schulz Festiwal.

Radio Wrocław podaje, że pierwotnie spotkanie z Tokarczuk miało się odbyć w Oratorium Marianum, które jest w stanie pomieścić ok. 200 osób. Ogromny wzrost zainteresowania wydarzeniem po ogłoszeniu werdyktu Akademii Szwedzkiej spowodował, że finał festiwalu będzie mieć miejsce w Narodowym Forum Muzyki. W największej sali budynku wystarczy miejsc dla 1600 osób. Mateusz Czmiel z RMF FM napisał na Twitterze, że 1200 darmowych wejściówek na niedzielną rozmowę z noblistką rozeszło się w 45 minut. 

Osoby, do których nie uśmiechnął się los w związku z rozdaniem, będą mogły śledzić przebieg spotkania na telebimie ustawionym na placu Wolności tuż przed Narodowym Forum Muzyki. Na lodzie nie zostaną też fani Tokarczuk spoza Wrocławia - organizatorzy zapewnią transmisję na żywo w internecie. Radio Wrocław nadmienia, że do wyboru będzie polska i angielska wersja językowa. Wersja polska otrzyma tłumaczenie na język migowy.

Zobacz też: Polacy oszaleli na punkcie książek Olgi Tokarczuk. Na dostawę dzieł noblistki trzeba czekać tygodniami >>

Teraz jest ich pięcioro. Olga Tokarczuk kolejną literacką noblistką z Polski 

Olga Tokarczuk została wyróżniona literackim Noblem za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic jako formę życia". Laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 2018 rok dołączyła do zacnego grona wyróżnionych Noblem polskich mistrzów słowa. Do tej pory tworzyli je Władysław Reymont, Henryk Sienkiewicz, Czesław Miłosz i Wisława Szymborska. 

Książki autorki dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: