Ten Typ Mes debiutuje w Storytel. Raper wziął na warsztat "Dysforię"

Do grona artystów, którzy w Storytel czytają ważne dla nich książki dołączył Ten Typ Mes. Raper wziął na warsztat cykl reportaży Marcina Kołodziejczyka zatytułowany "Dysforia. Przypadki mieszczan polskich". Według artysty to książka wciąż aktualna i jak sam przyznaje bardzo mu bliska.

Dysforia to kultowy tom reportaży. Piętnaście opowieści przedstawia ludzi w różnych „miejskich fazach życia”, ich emocje, problemy, rejestrowanie codzienności i odbieranie drugiego człowieka. Autorem książki wydanej w 2015 roku jest Marcin Kołodziejczyk, doskonały reporter, finalista tegorocznego konkursu Literackiej Nagrody Nike. Na platformie Storytel audiobook "Dysforia. Przypadki mieszczan polskich" czyta Ten Typ Mes.

Sam Ten Typ Mes mówi:

Uwielbiam pracę w studiu i choć płyty realizuję sam, to w przypadku audiobooka chętnie skorzystałem z uwag realizatora. „Dysforia” znalazła się w moim życiowym TOP 5 książek, którymi chciałem się podzielić ze słuchaczami i bardzo się cieszę, że udało się to dopiąć. Marcin Kołodziejczyk porusza się między różnymi środowiskami, ich językami i estetyką z gracją ninjy. Każda historia jest inna, a bohaterowie są z różnych bajek. Trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś mija obojętnie prozę tego asa.

Ten Typ Mes jest kolejnym artystą polskiej sceny muzycznej, który wcielił się w rolę lektora audiobooka, by podzielić się z fanami ważną dla siebie książką. W projekcie #ToMojaMuza klasyki literackie czytają m.in. Monika Brodka, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski czy Natalia Nykiel.

Posłuchaj jak czyta Ten Typ Mes i inni artyści. Poznaj ich interpretacje i odkryj wybory literackie. Z okazji premiery Dysforii, nowi użytkownicy aplikacji Storytel, mogą teraz korzystając ze specjalnego formularza, zarejestrować się na 30 dni darmowego dostępu do całej platformy z audiobookami i podcastami.

Więcej o: