Katarzyna Bonda pierwszy raz inspiruje się prawdziwymi zdarzeniami. "Grożono mi, szantażowano"

Dziś premiera nowej książki Katarzyny Bondy - "Miłość leczy rany". Po raz pierwszy opisuje historię inspirowaną prawdziwymi zdarzeniami. Bonda zaczęła zbierać materiały o losach zamieszanego w morderstwo uciekiniera z Kazachstanu i Polki już prawie dwie dekady temu. Jednak pojawili się ludzie, którzy nie chcieli do tego dopuścić.
Zobacz wideo

Katarzyna Bonda w rozmowie z DD TVN powiedziała:

Grożono mi, szantażowano mnie, zabrano mi dyski, na których były również zdjęcia mojej córki. (...) dostałam telefon, że wiedzą, gdzie i o której zawiozłam moje dziecko. Poddałam się. Była to dla mnie taka klęska osobista. Wybrałam bezpieczeństwo rodziny.

Po latach Katarzyna Bonda wróciła jednak do tematu, dzięki czemu dziś do księgarń trafił kryminał "Miłość leczy rany".

Katarzyna Bonda napisała "Miłość leczy rany". O czym jest książka?

Rok 1994, Uralsk, Kazachstan. Kerej, młody wojownik, jogin o zjawiskowo białych włosach, staje przeciwko lokalnemu gangowi. Musi bronić swoich najbliższych. I honoru. Dla prawdziwego Kazacha utrata honoru jest gorsza od śmierci. Ale Kerej nie ginie. Sam zabija siedem osób. Po tym co zrobił, aby przeżyć, musi wyjechać z kraju, zostawić rodzinę, zmienić tożsamość. Decyduje się na Polskę. Przybiera imię Igor.

Rok 1997, Srebrna Góra, Polska. Na dyskotece, w zadymionej sali "U Koniuszego", zauważył ją, gdy tylko weszła. To Tośka Petry, młoda studentka o nieprzeciętnej urodzie, którą właśnie rzucił chłopak. Igor spędza z nią noc. Dziewczyna nie wie jeszcze, że właśnie spotkała miłość swojego życia.

Rok 2001, Ząbkowice Śląskie, Polska. Igor jest znachorem i nauczycielem jogi. Lokalni mieszkańcy postrzegają go jako człowieka wyjątkowego i charyzmatycznego. Od czterech lat dzieli życie z Tośką. Jednak jego zagadkowa przeszłość, o której nie chce mówić, kładzie się cieniem na ich szczęściu. Kobieta wie tylko, że zabił i teraz musi się ukrywać. Kim tak naprawdę jest człowiek, którego kocha? Co doprowadziło do tego, że popełnił morderstwo? Gdy ostatecznie tajemnica wychodzi na jaw, tylko miłość i wiara mogą uchronić go przed śmiercią.

Książki Katarzyny Bondy w Publio.pl >>

"Miłość leczy rany" to wielowątkowa powieść o miłości i zbrodni, walce i nadziei, przepełniona tajemniczością i niejednoznacznością. Dwa plany czasowe i liczne wątki spaja opowieść o uczuciu Polki do uciekiniera z Kazachstanu. Ta historia wydarzyła się naprawdę, jest oparta na faktach, a jej bohaterowie mają swoje pierwowzory w rzeczywistości. Lokalizacja, motyw zbrodni kazachskiego jogina, a także siła i wiara kobiety, która walczyła o swojego ukochanego – to wszystko miało miejsce.

Więcej o: