Internetowy kalkulator książek Olgi Tokarczuk pokaże, co masz przeczytać najpierw i ułoży Ci plan na ferie świąteczne

Powstał internetowy kalkulator książek Olgi Tokarczuk, który pomoże czytelnikom niedysponującym nadmiarem czasu zdecydować, po którą z powieści polskiej noblistki sięgnąć w pierwszej kolejności. Podpowie, jak dużo czasu zajmie lektura poszczególnych tytułów w zależności od tempa czytania i innych zmiennych.
Zobacz wideo

Krakowski startup przyszedł z pomocą wielbicielom prozy Olgi Tokarczuk i stworzył kalkulator, który zaproponuje najlepszą kolejność jej książek do przeczytania, ale też pomoże ułożyć plan czytania na nadchodzące ferie świąteczne. Tak, by każdy miał pewność, że zdąży przeczytać wybraną książkę. Twórcy na swojej stronie piszą:

Niezależnie od tego, czy już czytałeś niektóre książki Tokarczuk, czy dopiero zamierzasz zapoznać się z jej twórczością, pewnie szukasz odpowiedzi na pytanie: od czego najlepiej zacząć? Postanowiliśmy wspomóc wszystkich, którzy planują podjąć to czytelnicze wyzwanie. Nasz kalkulator nie tylko proponuje najlepszą kolejność przeczytania książek noblistki, ale potrafi też ułożyć plan na ferie świąteczne!

Kalkulator dostępny jest pod tym LINKIEM.

Internetowy kalkulator książek Olgi Tokarczuk /Internetowy kalkulator książek Olgi Tokarczuk / www.omnicalculator.com

Od twórców kalkulatora dowiadujemy się, że przeczytanie powieści "Prawiek i inne czasy", która liczy sobie 284 stron, średnio zajmuje około dziewięciu dni. Opowiadanie "Miasto w lustrach" ma tylko 19 stron, więc można się z nim uporać w jeden dzień, a dwa razy więcej czasu zajmie lektura "Zagubionej duszy", bo ta ma 48 stron.

Czytaj też: Olga Tokarczuk obiecuje: "Moja nowa książka wszystkich zaskoczy"

Jak działa internetowy kalkulator książek Olgi Tokarczuk? 

By uzyskać listę książek i opowiadań najlepiej dopasowaną do naszych możliwości i wymagań, musimy wprowadzić na stronie kilka zmiennych, w tym datę rozpoczęcia urlopu i liczbę dni, jaką chcemy przeznaczyć na czytanie. Dodatkowo należy określić, jakie mamy tempo czytania i jak dużo czasu dziennie chcemy spędzić na lekturze dzieł polskiej noblistki. Możemy też wskazać, w jakiej kolejności chcielibyśmy czytać powieści Olgi Tokarczuk - czy chronologicznie, czy też według najwyższych ocen krytyków i czytelników. Na podstawie tych danych otrzymamy listę z propozycją, które książki wybrać.

Twórcy strony radzą też, jak znaleźć więcej czasu na czytanie - "Podpowiadamy: dużo łatwiej znaleźć czas na czytanie książek, jeśli zrezygnuje się z mediów społecznościowych".

W przypadku twórczości Tokarczuk, jest w czym wybierać, bo pisarka ma w swoim dorobku około 18 różnych wydawnictw - powieści, tomików poezji czy zbiorów esejów. 

Książki autorki dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Olga Tokarczuk z literacką nagrodą Nobla

10 października Komitet Noblowski ogłosił, że Olga Tokarczuk została laureatką literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok. Szwedzka Akademia Nauk doceniła Olgę Tokarczuk za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic jako formę życia". Tym samym pisarka dołączyła do zacnego grona wyróżnionych Noblem polskich mistrzów słowa. Do tej pory tworzyli je Władysław Reymont, Henryk Sienkiewicz, Czesław Miłosz i Wisława Szymborska. 

Więcej o: