Wręczenie Nagrody Nobla dla Olgi Tokarczuk. Gdzie oglądać galę noblowską? [TRANSMISJA]

We wtorek 10 grudnia o godzinie 16:30 rozpocznie się ceremonia wręczenia Nagród Nobla. Wśród osób, które zostaną dziś uhonorowane, znalazła się polska pisarka - Olga Tokarczuk. Gdzie obejrzeć transmisję z tego wydarzenia?
Zobacz wideo

Przez długi czas nie był wiadomo, czy któraś z telewizji nadających w Polsce zdecyduje się na transmisję ceremonii wręczenia Nagrody Nobla. Szczególnie gorąco zrobiło się wokół TVP. Do telewizji publicznej wystosowano apel, aby pokazała Polakom galę noblowską, podczas której uhonorowana zostanie polska pisarka Olga Tokarczuk. Ceremonia zbliżała się wielkimi krokami, a transmisja z tego wydarzenia dalej stała pod znakiem zapytania. Dziś wiemy już, że będziemy mogli ją obejrzeć. Gdzie?

Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk. Gdzie obejrzeć ceremonię wręczenia nagród?

Ceremonia wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk będzie transmitowana przez dwie największe stacje informacyjne w Polsce - TVP Info i TVN 24. Uroczystości, które odbędą się dziś w Sztokholmie, będzie można obejrzeć także w kanałach Nagrody Nobla, m.in. na YouTubie. Transmisja z tego wydarzenia rozpocznie się we wtorek 10 grudnia o godzinie 16:30. 

 

W niektórych miastach, m.in. we Wrocławiu i w Gdańsku, ceremonię wręczenia Nagród Nobla będzie można obejrzeć publicznie. Wrocławianie zgromadzą się w tym celu na rynku, a gdańszczanie - w Instytucie Kultury Miejskiej przy Długim Targu. 

Ceremonia wręczenia Nagród Nobla. Co obejrzeć w noblowski wtorek?

Z okazji wręczenia Literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk będziemy mogli zobaczyć także szereg programów poświęconych laureatom tej nagrody. TVP Kultura wyemituje takie programy jak film dokumentalny "Czesław Miłosz w Berkeley" (17:45) czy reportaż "Wisława Szymborska w Sztokholmie" (18:50), z kolei Canal+ pokaże dokument "Peter Handke - Las o zmroku" (19:30). 

<<Reklama>> Książki autorki dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: