Olga Tokarczuk o spotkaniu z dziećmi w imigranckiej dzielnicy Sztokholmu. "Wstyd mi za ten straszny 2014 rok"

- Wstyd mi za ten straszny 2014 rok, kiedy Polska nie przyjęła imigrantów - powiedziała Olga Tokarczuk w RMF FM. Laureatka Nagrody Nobla zdradziła, że nie potrafi zrozumieć, dlaczego polskie władze podjęły taką decyzję.

W środę gościem "Popołudniowej rozmowy" RMF FM była Olga Tokarczuk. Noblistka opowiedziała o swoim spotkaniu z uczniami w Rinkeby, imigranckiej dzielnicy Sztokholmu po odebraniu nagrody. Laureatka stwierdziła, że bardzo się wzruszyła.

Pomyślałam, jakie to bogactwo sobie Szwecja przygarnęła wraz z imigrantami. Jaki to jest potencjał różnych sposobów myślenia, wrażliwości, puli genetycznej

- powiedziała Tokarczuk. Zaznaczyła, że w takich momentach jest jej wstyd za "straszny 2014 rok, kiedy Polska nie przyjęła imigrantów". Stwierdziła, że nie potrafi tego zrozumieć.

Tokarczuk stwierdziła również, że nie chce się zamieniać w "chodzącą laureatkę". Uważa, że to by było "zabijające" dla niej jako pisarki.

<<Reklama>> Książki Olgi Tokarczuk dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

>>> Olga Tokarczuk: "Wiem, że moje życie bardzo się zmieni". Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (4)
Olga Tokarczuk o spotkaniu z dziećmi w imigranckiej dzielnicy Sztokholmu. "Wstyd mi za ten straszny 2014 rok"
Zaloguj się
 • sselrats

  0

  Teraz PiS przyjmie imigrantow po Noblu Tokarczuk.

 • white_lake

  Oceniono 13 razy -1

  rzekłabym, że obecna sytuacja w Szwecji wyraźnie pokazuje, dlaczego władze polskie podjęły taką sytuację i że tym razem wyjątkowo te władze miały rację...
  ale nie chcę być złośliwa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX