"Wiedźmin". Książki Andrzeja Sapkowskiego bestsellerami Amazona po premierze serialu Netfliksa

Twórcy "Wiedźmina", najnowszego serialu Netfliksa, mocno podkreślają, że ich produkcja jest adaptacją książek Andrzeja Sapkowskiego. Pisarz ma teraz świetną passę - najpierw dogadał się ze studiem CD Projekt RED, czyli producentem gier o wiedźminie, a teraz jego opowiadania poszybowały na szczyty list bestsellerów Amazona.
Zobacz wideo

Scenariusz pierwszego sezonu serialu "Wiedźmin" z Henrym Cavillem w roli głównej czerpie ze zbiorów opowiadań "Ostatnie życzenie" oraz "Miecz przeznaczenia", które wprowadzają czytelników w świat wiedźmina. Zaciekawieni literackim oryginałem widzowie przypuścili szturm na sklepy internetowe, przez co Sapkowskiego można było w ostatnich dniach zobaczyć na pierwszym miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się książek science-fiction i fantasy w amerykańskim serwisie Amazon. 23 grudnia "Ostatnie życzenie" utrzymuje się na pozycji czwartej, a na szóstej - pierwsza część sagi wiedźmińskiej, czyli "Krew elfów".

screenshot z serwisu Amazon (Sapkowski)screenshot z serwisu Amazon (Sapkowski) screenshot

Zobacz też: Twórczyni serialu "Wiedźmin" komentuje negatywne recenzje. "Jestem k...sko podekscytowana" >>

"Wiedźmin". Andrzej Sapkowski na fali. Pisarz wśród najpopularniejszych autorów świata

Mało tego - 23 grudnia, czyli trzy dni po premierze "Wiedźmina" na Netfliksie, Andrzeja Sapkowskiego widzimy również na ogólnej liście pisarzy, których dzieła najchętniej nabywają użytkownicy Amazona. Polak jak na razie plasuje się na ósmej pozycji, a w pierwszej dziesiątce towarzyszą mu m.in. J.K. Rowling, Stephen King i Dean Koontz.

screenshot z serwisu Amazonscreenshot z serwisu Amazon screenshot

Okładki książek Sapkowskiego są opatrzone specjalną naklejką z logo Netfliksa. Serial stworzony przez Lauren S. Hissrich wzbudził sensację na całym świecie i choć zbiera mieszane recenzje od krytyków, widzowie w zdecydowanej większości zdają się być nim zachwyceni. Ich opinie podziela Andrzej Sapkowski, który przyłączył się do prac nad produkcją jako konsultant kreatywny. Podczas wizyty na planie "Wiedźmina" w Budapeszcie mówił, że ma pełne zaufanie do filmowców i niczego się nie obawia. Wcześniej pisarz zasłynął z niespecjalnie pozytywnego stosunku do twórców gier z serii "Wiedźmin", studia CD Projekt RED, od których domagał się 60 mln złotych za prawa do jego powieści.

W dniu premiery serialu studio CD Projekt RED poinformowało o obustronnym porozumieniu. Więcej na ten temat przeczytacie w serwisie Next Gazeta.pl: Przełom w sprawie "Wiedźmina"? CD Projekt podpisał porozumienie z Andrzejem Sapkowskim >>.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: